Bir Sahafı Sahaf Yapan Detaylar

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yeni bir şey almayı sevmiyorum diyen var mı aramızda? Yeni bir kıyafet alıp ertesi gün onu giymek, salonunuza yeni bir aksesuar alınca hemen ona yer bakmak, yeni bir defter alınca direkt bir şeyler yazmaya başlamak hepimizin yaptığı hareketler. Yeninin gözümüzde ayrı bir yeri olduğu doğru, peki ya eskinin yeri? Eski bir kitabı koklamak, eski bir eşya görünce onun eski sahiplerinin yaşamını hayal etmek, eski bir kartpostal görünce eski günlere dönmek de ayrı bir değere sahip değil mi? O halde bizi eskiyle buluşturan sahafları ve onları gerçek bir sahaf yapan detayları beraber inceleyelim.

Kapıdan içeri adım atar atmaz geçmişe dönmek. Zeki Müren ve Emel Sayın plakları, eski mizah dergileri, 30-40 yıllık hatta bazen daha da yaşlı antikalar ile yılları geriye çevirmek keyifli değil mi?

İçinizde yeni bir koleksiyona başlama isteği uyandırması. Madeni paralar, pullar, eski belgeler ya da dergiler, bu çeşitli eserler arasında gezerken koleksiyonlarını yapmak istememek elde değil.

Uygun fiyatlı kitaplara ulaştırması. Sahaflardaki kitaplar sıfır kitaplara göre hatrı sayılır oranda daha uygun fiyatlıdır. Sahafları sevdiren önemli bir detaydır bu.

Sevdiğiniz kitapların ilk baskılarını bulmak. Günümüzde binlerce kitaba kolayca ulaşabiliyoruz ama bir kitabın ilk baskısına ulaşmak bambaşka bir duygu. Yazarın her konuda söz sahibi olduğu ilk baskılar yazarın bakış açısına en fazla ulaştığımız baskı aslında.

İmzalı kitaplar bulmak. Sevdiğimiz sanatçılarla tanışıp imzalarını kendimiz almayı isteriz tabii ki ama her zaman ele geçen bir fırsat değil bu ne yazık ki. Kaybettiğimiz bir sanatçının olabilir, farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde bulunduğunuz bir sanatçı olabilir, sevdiğiniz birçok yazarın eserlerini imzalı bir şekilde bulabilirsiniz sahaflarda.

Sahaf gezerek geçmişe adım atmak çok sevdiğimiz bir aktivite ancak her zaman vakit bulmak çok zor. Hem istediğin kitaplara, antikalara ya da efemeralara bir tık uzaklıkta olmak hem de yeni eklenen mezat özelliği ile beğendiğin ürünlere pey verme seçeneğine sahip olmak için sen de hemen kitantik.com’a gel!

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!