Evlilik Gerçekleri

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Aşık oldunuz. Aşık olduğunuz kişi ile evlenmek istediniz. Sizi ailenizden istediler ve aileniz de kabul etti. Dünyanın en mutlu insanı oldunuz. Gelen nişan sepetini nişan sepetim diye herkese gösterdiniz. Yaşayacağınız evi buldunuz ve gönlünüzce dekore ettiniz. Düğün için gerekli hazırlıkları tamamladınız. Artık evlenmeye hazırsınız ve sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştireceğiniz için çok mutlusunuz.

Artık aile evinde son geceniz. Kına hazırlıkları yapıldı ve kına malzemeleri alındı. Ara sıra hüzünlenseniz de arkadaşlarınızla doyasıya eğlendiğiniz bir gece geçirdiniz. Sonunda büyük gün geldi, nikahınız kıyıldı ve düğününüz oldu. Artık evlisiniz. Evliliğin ilk günleri bir masal gibi geçebilir. Fakat er geç evlilik gerçekleri ile yüzleşmek gerekecektir. Evliliğin gerçekleşmesi ve çiftin bir arada yaşamaya başlaması büyüyü biraz bozabilir. Evlendikten sonra insanda hayal kırıklıkları oluşabilir. Çiftler evlilik telaşı arasında fark etmedikleri kişisel özellikleri fark etmeye başlayabilir. Nişanlılık dönemi çiftlerin birbirini tanıma dönemi olması gerekirken ne yazık ki evlilik hazırlıkları telaşı içinde geçip gitmektedir. Bu nedenle çiftler partnerlerini evlendikten sonra tanımaya başlar.

Kadın ve erkeğin doğasında bulunan büyük farklılıklar iki taraf için de alışılması zor olacak özelliklerdir. Kadın ve erkek çok farklı düşünür ve olaylara farklı tepkiler verir. Evliliğin yürüyebilmesi için, iki tarafın da karşısındakinin düşünce tarzını anlamaya çalışması gerekir. Kadın detaycı düşünmekten ödün verir, erkek de biraz hassas düşünmeye başlarsa mutlaka orta yol bulunacaktır. Çiftler birbirlerini olduğu gibi kabul edip değiştirmeye kalkmazlarsa mutlu bir evliliğin önünde engel kalmaz. Mükemmel evlilik diye bir şey yoktur. İki insan hatalarıyla, sevaplarıyla bir araya gelmiştir. Elbette karşılıklı sorunlar yaşanacaktır. Mühim olan bu sorunların nasıl çözüldüğüdür. Tartışmadan konuşmayı başarabilen çiftler sorunların üstesinden gelmekte çok başarılı olurlar. Öncelikle evlilikte ben yerine biz kavramı oluşmalıdır. Artık iki kişi tarafından paylaşılan bir hayat vardır ve bu hayatta bencilliğe yer yoktur. Kişiler egolarından kurtulmayı başarmalıdır. Evlilik içinde sorunlar barındırabilse de çok güzel bir birlikteliktir. Bir yaşamı paylaşmanın hazzı bambaşkadır. Aileye çocukların da katılmasıyla evlilik kurumunun korunması büyük önem kazanacaktır. Tüm bunlara başlamadan önce, sürecin en başında, güzel ve özenilmiş kına malzemeleri ömür boyu sürecek bir serüven için harika bir başlangıç olacaktır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!