Sahaflar Kitapsever Tarafından Neden Tercih Edilir?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kitapseverler için sahaf, ikinci el kitap satışı gerçekleştiren bir dükkan olmaktan çok daha fazlasıdır. Öyle ki bazen sadece sahaf havasını solumak, eski kitaplar arasında kaybolmak için bile buralarda saatler geçirilebilir. Kitapseverler için sahafların neden tercih sebebi olduğuna gelin birlikte bakalım;

  1. Eski Gazeteler, Dergiler

Sahaflarda ikinci el kitapların yanında eski tarihli gazetelere ve dergilere de ulaşmak mümkündür. Geçmiş tarihlerin gündemini merak edenler, tarihsel süreç üzerine araştırma yapanlar, geçmişteki gündelik hayatı merak edenler için bu gazete ve dergiler bulunmaz bir nimettir.

  1. Baskısı Olmayan ya da Nadir Kitaplar ve Zamanda Yolculuk

Sahaflarda ikinci el nadir baskılar, ilk basım kitaplar, imzalı kitaplar bulmak mümkündür. Buna ek olarak bulacağınız ve alacağınız kitapların sizi zamanda bir yolculuğa çıkaracağını da söyleyebiliriz. Kitabın içinden karşınıza çıkacak ufak bir not hiç tanımadığınız insanlarla aranızda bir köprü olacak, başkalarının anılarına sizi de ortak edecektir. Bunun yanında kitapta altı çizili cümleler kitabın ilk okuyucusuyla bir fikir paylaşımı doğuracaktır. Bu etkileşimin keyfini yaşamayan bilemez.

  1. Ekonomik

İkinci el kitap fiyatları her zaman bütçe olarak okucuya fayda sağlayacaktır. Belki bir kitaba verilecek para ile birkaç kitap alarak sahaftan çıkabilirsiniz. Hele ki okuma tutkunu ve birden fazla kitap satın alan okuyucular için sahaflar bulunmaz bir nimettir.

  1. Kitap Dışında Neler Var?

Sahaflarda kitap dışında, plaklar, eski kartpostallar ve her türden efemera bulmak da pek tabi ki mümkündür. Kitabın dışında müzikle buluşmak, koleksiyonlara yeni parçalar eklemek için de sahafların yolu tutulabilir.

Sahaf her ne kadar yolu tutulan, tek tek gezilmesi gereken yerler olsa da şimdi internet sayesinde parmağınızın ucuna kadar geliyorlar. kitantik üzerinden yüzlerce sahafı bir anda ziyaret etmeniz mümkün. Sahafların açtığı dükkanlarda ikinci el kitaptan, nadir baskı kitaplara ve efemeraya kadar dilediğiniz, hayal ettiğiniz her şeye anında ulaşabilirsiniz. www.kitantik.com/

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!