Adet Yangın Merdiveni

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yangın kazaları sırasında bina da yangın merdiveni bulunması can kayıplarının önlenmesi açısından oldukça önemlidir.

Yangın merdiveni imalatını etkileyen bazı önemli noktalar vardır ve buna göre bina için kaç adet yangın merdiveni imalatı yapılması gerektiğine karar verilmektedir.

Yangın Merdiveni Nedir?

Yangın merdiveni, bina tahliyesi için yangın kazaları sırasında can kayıplarının önlenmesi için imalatı yapılan gerekli yapılardır. Yangın merdivenleri binanın dış cephesine yapılabileceği gibi binanın iç cephesine de yapılmaktadır. Fakat dış cepheye yapılan yangın merdivenleri hem bütçe açısından hem de yer açısından tasarruf sağlamaktadır. Bu sebeple genel olarak yangın merdivenleri binanın dış cephesinde bulunmaktadır.

Yangın Merdiveni Tipleri

Binanın bazı özelliklerine göre yangın merdiveni tipleri ve adeti belirlenmektedir. Bu özellikler; binanın yaşı, binanın yüksekliği, binanın yapısı, bina da yaşayan kişi sayısı ve binanın kullanım amacı gibi önemli faktörlerdir. Bu faktörlere göre adet yangın merdiveni ve yangın merdiveni tipleri belirlenmektedir. Eğer binada yaşayan kişi sayısı fazla ise Z tipi, yaşayan kişi sayısı az ise dairesel yangın merdiveni uygun olacaktır. Yangın merdiveni için binanızda uygun yer bulunmuyorsa makaralı yangın merdivenleri sizin için uygun olacaktır.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Binanın özellikleri ve kriterleri yangın merdiveni tiplerini ve adetini belirlediği gibi fiyatları da belirlemektedir. Yapılacak olan yangın merdivenin tipleri, adeti ve binanın özellikleri de fiyat endeksini değiştirmektedir. Adet yangın merdiveni fiyatlarını imalat aşaması da belirlemektedir. Makaralı yangın merdiveni imalatı diğerlerinin imalatına oranla tecrübe ve deneyim gerektiren bir aşama olduğu için fiyatları da diğerlerine oranla değişiklik göstermektedir. Firmamız ile iletişime yangın merdiveni imalatı, yangın merdiveni tipleri ve fiyatları konusunda detaylı bilgi alabilir ve merdiven yapılacak olan binanız hakkında bilgi verebilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri