Buhar Makineleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Buhar makineleri, evinizin havasını nemlendiren cihazlardır. Özellikle kış aylarında havada nem oranının az olması çocuklarda burun tıkanıklığı gibi sorunlara neden olarak uyku kalitesini düşürebilir. Bu gibi durumlarda doktor önerisiyle ihtiyaçlarınıza uygun bir buhar makinesi kullanabilirsiniz.

Buhar makinesi türleri nelerdir?

Klasik buhar makinelerinin çalışma mekanizmaları modelden modele değişse de genellikle bir haznede yer alan suyun özel bir filtreyle emilmesi ve bir fan aracılığıyla bu filtreden dışarıya nemli hava üflenmesi mantığıyla çalışır. Buhar makineleri arasında klasik modellere ek olarak sıcak buhar üfleyen modeller ve ultrasonik frekanslarla oluşturulan su damlacıklarını bir fan ile dağıtan ultrasonik buhar makineleri de bulunur. Joker’de soğuk buhar makinelerinin yanı sıra sıcak-soğuk buhar üfleyici modelleri, iyonizer ve ultrasonik buhar makineleri bulabilirsiniz.

Buhar makinesinin faydaları nelerdir?

Kuru hava burun ve geniz tıkanıklığına neden olur, nezle ve grip gibi hastalıkların görülme sıklığını artırır. Buhar makinesi ile yaşam alanlarınızın havasındaki nemi artırarak kış aylarında bu hastalıkların görülme riskini azaltabilirsiniz. Gece saatlerinde artan burun ve geniz tıkanıklığı için çocuk odasında buhar makinesi çalıştırabilirsiniz, böylece çocuğunuzun rahat bir uyku uyumasını sağlarsınız. Ayrıca buhar makinesi, kış aylarında soğuktan dolayı kuruyan cildin nemlenmesine de katkıda bulunur.

Buhar makinesi satın alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle buhar makinesinden beklentilerinizi belirlemelisiniz. Sadece odayı nemlendirecek bir model mi arıyorsunuz, yoksa hava temizleme gibi ekstra özellikler de istiyor musunuz? Su tankında oluşabilecek bakterilerle uğraşmak istemiyorsanız farklı markaların Joker’de bulabileceğiniz ultrasonik buhar makinesi modellerine yönelebilirsiniz. Ek olarak ultrasonik buhar makineleri, diğer modellere göre daha sessiz çalışır.

Üzerinde nem göstergesi olan modellerle odanızın nem oranını ölçebilirsiniz. Programlanabilir nem ayarlayıcısı sayesinde buhar makinenizin istenen nem seviyesine geldiğinde durmasını sağlayabilirsiniz. Böylece odanızın gereğinden fazla nemlenmesini önlemiş olursunuz. Sıcak ya da soğuk buhar makineleri arasında karar veremiyorsanız Joker’in ürün yelpazesinde yer alan hem sıcak hem soğuk buhar üfleyebilen Weewell buhar makinesi modellerini inceleyebilirsiniz.

Buhar makinesi kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?

Buhar makinenizin su haznesini her gün kontrol ederek su eklemeyi unutmayın. Buhar makinesinin verimli çalışması için bakım ve temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir. Ayrıca su haznesinde biriken küf ve bakteriler, farklı sorunları beraberinde getirebileceği için hazneyi sürekli kontrol etmeli ve temizliğine dikkat etmelisiniz. Yanma riskine karşı sıcak hava üfleyen buhar makinelerini, çocuklardan uzak tutmak önem taşır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri