Omurga Sisteminizi Düzenlemede Klinik Pilates Yöntemi

   2021 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Klinik Pilates yöntemi, spor salonlarında tercih edilen Pilates hareketlerinin mevcut hastalık ya da şikayet tanısı üzerinden planlanarak uzmanlar eşliğinde uygulanması olarak bilinmektedir. Bu yöntem ile omurga sisteminde oluşan yanlış şekillerin düzenlenmesi sağlanabilmektedir.

Klinik Pilates yöntemi yalnızca hareketlerin uygulanması ile iskelet sistemini düzenlemekle kalmaz aynı zamanda nefes alıp vermenin düzenli olması sayesinde solunum sisteminde de iyileştirme sağlayabilmektedir.

Klinik Pilates prensipleri sayesinde hastaların odaklanma ve konsantrasyon problemleri de ortadan kalkmakta ve dağa sağlıklı bir ruh haline kavuşmalarına yardımcı olunmaktadır. Tüm bu koşullar altında Klinik Pilates bir bütün olarak insan sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Rahatlatıcı Klinik Pilates Egzersizleri

Klinik Pilates egzersizleri, pek çok hastalığın tedavi edici yöntemi olmasının yanı sıra genel vücut sağlığını da olumlu etkileyen ve beraberinde stres, kaygı gibi durumların yönetilmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu sayede hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda birbirini etkileyen hastalıklarda da tercih edilmektedir.

Tedavi esnasında uygulanmakta olan Klinik Pilates egzersizleri ile kasların gevşemesi sonucunda genel sinir sistemi uyarılmakta ve mevcut stres hali ile baş edebilme mekanizmasında da güçlenme olmaktadır.

Rahatlatıcı bir yanı olan bu tedavi yöntemi, psikolojik kökenli ağrıların ya da hastalıkların tedavi edilmesini sağlamakla birlikte uygulama esnasında da kişilerin kendilerini iyi ve zinde hissetmelerini sağlamaktadır. Bu avantaj ile pek çok kişinin öncelikli tercih etmiş olduğu alternatif tedavi yöntemlerinin başında geldiği bilinmektedir.

Klinik Pilates yöntemi ile rahatlama sağlandığı gibi düzenli bir biçimde beslenme ile aynı zamanda kilo kontrolüne de yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu sayede hem ağrılardan kurtulmak mümkün olurken hem de sağlıklı bir biçimde zayıflamak da mümkün olacaktır.

Fizyoterapi Seanslarında Klinik Pilates Uygulamaları

Klinik Pilates uygulamaları yalnızca doğrudan uygulanan bir yöntem değil aynı zamanda fizyoterapi gibi farklı alanlarda da yardımcı tedavi olarak kullanılmakta olan bir yöntemdir. Fizyoterapistler tarafından kronik olan pek çok hastalık sürecinde Klinik Pilates programı hazırlanmakta ve uzmanlar eşliğinde bu seanslar sürdürülmektedir.

Klinik Pilates fizyoterapi uygulamaları esnasında özellikle omurga eğriliği ya da duruş bozukluğu gibi sorunlar tedavi edilirken aynı zamanda, fizyolojik temelli olmasına rağmen ağrıların sürdüğü hastalıklarda da iyileştirici bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

Tedavilerin öncesinde uzmanlar eşliğinde gerekli görüşmeler sağlanarak tedavinin sonuçlarına ve süreç beklentilerine dair detaylı bilgi alışverişi sağlanmaktadır. Bu bilgi alışverişi neticesinde hastaların da nasıl bir yol izlemeleri gerektiği görüşülerek Klinik Pilates uygulamalarına başlanmaktadır.

Klinik Pilates Tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için,
+90 542 520 00 15 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Web: www.drrabiaterzi.com
Telefon:
+90 542 520 00 15
WhatsApp: +90 542 439 10 52
İnstagram : @doc.dr.rabiaterzi

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!