Kilo Verdiren Kışlık Yiyecekler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Aynaya baktığınızda sizi mutlu eden bir vücut görüntüsüyle karşılaşmak istiyorsanız, kilo verdiren yiyecekler sofranızın baştacı olsun! “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak, kış mevsimine uygun, ekonomik ve hormonsuz kilo verdiren yiyecekleri araştırdık; şimdi okuyup bilgilenme zamanıdır.

Kilo verdiren yiyecek: Pırasa

Pırasayı sevmek için nedenlere mi ihtiyacınız var? Kabızlığı gideriyor, vücuttaki fazla yağları yakmaya yardım ediyor, karaciğeri temizliyor, vücudu toksinlerden arındırıyor.

Kilo verdiren yiyecek: Sarımsak

Sarımsak denildiğinde akla ilk kokusu gelir, bunu önlemek için size tavsiyemiz sarımsağı pişmiş yemenizdir. Buharda sebze yaparken birkaç diş sarımsak ekleyin; lezzetine şaşıracaksınız! Vücudu toksinlerden koruyan sarımsak, harika bir kilo verdiren yiyecektir.

Kilo verdiren yiyecek: Havuç

Aranızda havuç sevmeyen var mı? İsterseniz salatasını yapın, isterseniz çorbasını, isterseniz et ve sebze yemeklerine ekleyin; her haliyle muhteşemdir. Lif yönünden zengin olan havuç, özellikle pişmiş şekilde yendiği takdirde bağırsakların atıklardan temizlenmesini sağlayıp, sindirimle ilgili sorunları hafifletmeye yardımcı oluyor.

Kilo verdiren yiyecek: Kabak

Her mevsimde rahatça bulunabilen, ekonomik ve lezzetli sebze kabak, kilo verdiren yiyecekler listesinde favorimiz! Kalori bakımından son derece düşük: 100 gramında yaklaşık 19. kalori var. Ayrıca lif, C vitamini ve potasyum içeriği onu iyi bir diüretik yapıyor.
Karaciğeri temizleyen yiyecekler

Kilo verdiren yiyecek: Soğan

Soğanın kokusuna değil, faydasına bakmalısınız çünkü her açıdan mükemmel bir besindir. Karaciğere bağlı sistemi uyarıp temizliyor ve bağırsakları daha sağlıklı hale getiriyorlar. Ayrıca kurşun gibi ağır metallerin organizmadan atılmasına yardımcı olma kapasitesine sahipler. Soğan aynı zamanda böbreklerin çalışması ve fazla suyun atılmasına yardımcı olan potasyum içeriyor.

Kilo verdiren yiyecek: Turp

Domates, salatalık mevsimi geçti ve şimdi “kahvaltıda veya ara öğünlerde ne yiyebilirim?” diye düşünenlere tavsiyemiz kesinlikle turp! Sindirim ve hazım üzerinde etki eden birçok bileşen içeriyor. Safra salgısının uyarılması ve sağlıklı bir sindirim için turp birebir. Potasyum yönünden zengin olması sayesinde böbrek fonksiyonlarına katkıda bulunup, vücudun fazla su tutmasına engel oluyor ve içerdiği lifler bağırsaktan geçişi kolaylaştırıyor.

Kilo verdiren yiyecek: Hindiba

Adını ilk kez duyuyor olabilirsiniz ama kilo vermek istiyorsanız, bu sebzeyi hem aklınızda hem sofranızda tutun! Bu ampul biçimli sebze bağırsaklar için çok yararlı. Bunun öncelikli sebebi suda çözülebilir lifler olduğu kadar bağırsaklardan geçişi hızlandıran suda çözülemeyen lifler yönünden zengin olması (her 100 gramında 2 gram lif var). Ayrıca böbreklerin iyi çalışmasını sağlayan bir mineral olan potasyum içeriyor (pişmiş şekilde tüketilen her 100 gramı için 270 mg potasyuma karşılık çiğ tüketildiğinde 440 mg sağlıyor.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri