Küçük Amerikan Mutfaklar Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Amerikan mutfak ya da diğer ismiyle açık konseptli mutfaklar özellikle küçük evlerin kurtarıcı planlarına dahil edilen mutfak tiplerinden biri. Oturma odalarına katılmalarıyla birlikte mutfak ve odadakiler arasında pratiklik sağlasa da planlamasının iyi yapılamaması durumunda yerden tasarruf sağlamaktan çok odayı olduğundan daha kullanışsız hale getirebilirler.

Odanızın Amerikan mutfağınızdan daha belirgin bir ayrıma sahip olmasını istiyorsanız bu şekilde farklı bir duvar boyasıyla sınırlarını belirginleştirebilirsiniz. Böylece ayrı bir kutu gibi daha farklı bir görünüme sahip olur ve farklı konseptleri aynı oda içerisinde bir arada kullanabilrsiniz.

Bir diğer yöntem ise mutfak ve oturma alanınız arasında paravan kullanmak. Mutfakta pişen yemeğin kokusunun doğrudan bir yöne gitmesini engellemek için açılır kapanır paravanlardan kullanmak mantıklı olabilir. Bunun dışında misafir geldiği zaman mutfak kısmında rahat rahat çalışabilmek için de bu yöntem faydalı olabilir.

Kimi zaman mutfaklarımızda adalar yer olabilir ve sandalyelerle kullanıp adeta yemek masasına dönüşebilirler. Bunu yapmak istemeyenler ve alanı müsait olanlar için bir öneri de adadan düşük bir yemek masası kullanıp yeni bir alan yaratmak. Tezgahın yapısına uyacak materyalde bir yemek masası seçimi yaparak farklı tarzları bir araya getirebilirsiniz.

Klasik olan ve hepimizin bildiği kullanım şekli ise yüksekçe sandalyelerin çalışılan tezgahlardan birnin arka tarafına konularak yemek alanı yaratılmasıdır. Bu kullanım şekli en çok eve gelen misafirler ve ev sahibinin pratik bir iletişim kurması bakımından faydalı oluyor.

Küçük bir alanınız varsa görseldeki gibi kullanıyor olabilirsiniz. Koltuğunuzu doğrudan tezgahınızın bittiği yerde birleştirerek alandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yine görseldeki gibi benzer renkleri tercih ederek mutfak ve oturma alanınız arasında uyum yakalayıp odanızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bize göre en hoş kullanımlardan birini görüyorsunuz. Televizyon ünitesinin ve duvarın ayırmış olduğu ama aynı zamanda açık konseptli bir mutfak kullanmak hem ayrı hem de aynı odalar hissiyatını size aynı anda yaşatabilir. Bu tip durumlarda paravan tarzı işlevsel ürünler kullanmanıza da gerek kalmaz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri