Broş Kullanıma Dair Bunları Biliyor Muydunuz?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Aksesuar kullanımı kıyafetleri tamamlama açısından oldukça önemli bir parçadır. Özellikle de sade kıyafetler giyildiğinde takılarla o kıyafeti çok hareketli ve çok tarz bir kombin haline getirebiliriz. Örneğin, giyilen sade bir gömleği ya da tişörtü, en güzel aksesuarlarla şık bir parça haline getirebilirsiniz. Zaten stil sahibi kadınların kombinlerine göz atacak olursanız hepsinin aksesuar kullanımına çok önem verdiğini görebilirsiniz.

Giydiğiniz kıyafet sade ve düz renkten oluşan bir elbise ya da takım elbise ise üzerine broş takmak, bir anda stili yükselten en önemli ayrıntıdır diyebiliriz. Bu tarz kıyafetler üzerinde en güzel etkiyi yapan aksesuar broş olduğu için kesinlikle takı dolabınızda mutlaka broş çeşitlerine yer vermelisiniz.

Geçtiğimiz haftalarda moda haftalarına göz attıysanız gerek günlük kombinlerde, gerekse koleksiyonlarda, broşların dikkat çekici bir ayrıntı olarak tekrar gündeme geldiğini görmüşsünüzdür. Peki kombinlerin önemli bir parçası olan broşların ne olduğunu, nasıl ve nerede takılması gerektiğine dair bilgileri öğrenmek ister misiniz?

1) Broş Nedir?

İngilizce’den çevrilmiştir. Bir broş, sık sık kapalı tutulacak şekilde kıyafetlere tutturulmak üzere tasarlanmış dekoratif bir mücevher maddesidir. Genellikle metalden, gümüşten, altından ve benzeri malzemelerden yapılır.

Kadınların kıyafetlerinin yakasına taktıkları süs iğnesi de diyebiliriz.

2) Broş Nasıl Takılır?

Broş gömlek yakalarına, ceketin üst kısmına, bluzunuzun veya fularınızın üzerine, hatta sezonun en gözde modalarından bir tanesi olan şık şapkaların üzerine daha takılabilecek küçük bir aksesuardır. Önemli olan şıklığınıza şıklık katacak ve kıyafetinizi tanımlayacak bir broş seçimi yapabilmeniz.

Sizler için görsellerle birlikte anlatacağımız broş hangi kıyafetle, nasıl takılır hepsine yer vereceğiz.

3) Gömlek Yakasına Broş Nasıl Takılır?

Broşu nerede kullanabilirim sorusunun, son zamanlardaki en ilgi çekici yolu gömlek yakasına takılan broşlardır diyebiliriz. Şu aralar oldukça trend olan gömlek yakasına broş takma trendi özellikle de ofis ortamında şıklığı yakalamanın en kolay yolu. Gömleğinizin yakasına takacağınız broş modelleri, taşlarla süslenmiş şık broşlar olabileceği gibi, iğne şeklinde olan broş modellerinden bir tanesini de tercih edebilirsiniz.

Gömleğinizin yakasında bir tane şık bir broşu kullanabileceğiniz gibi aynı zaman küçük broşlardan birkaç tanesini gömleğinizin üzerine takarak çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

4) Broş Şapka Üzerine Nasıl Takılır?

Sezonun en gözde trendlerinden biri de şüphesiz ki şapkaları broşlarla birleştirmektir. Böylece şapkalarınız hareketleneceği için daha da şık bir hal alacak. Burada göz önünde bulundurmanız gereken en önemli konu, şapkanın büyüklüğü ile doğru orantılı büyüklükte bir broş kullanmaktır.

5) Broşlar Artık Herkese Hitap Ediyor!

Bir süre öncesine kadar kadınlar arasında broşların, sadece orta yaşlı ya da yaşı biraz daha büyük insanların kullanabileceği bir aksesuarmış gibi bir algı vardı. Broş dendiği zaman genelde anneanne takısı gibi ya da müdüre ve yönetici konumunda çalışan kadınların takabileceği bir aksesuar gibi görülüyordu. Hemen hemen herkeste böyle bir algı oluşmuş durumdaydı.

Neyse ki gelişen tasarımlar ve trendler bize, bunun tam tersini göstermiş oldu. Özellikle de son dönemlerde tasarlanan broşlara göz atarsanız, bu tasarımların ve trendlerin bize, hiç de öyle olmadığını, broş kullanmak için illa klasik bir stil gerekmediğini, en spor kıyafetlerle bile broşları bir araya getirebileceğinizi gösterir durumda.

6) Ceket Üzerine Broş Nasıl Takılır?

Broş dendiği zaman akla ilk gelen ve en çok kullanılan yöntem ceketinizin üzerine broş takmaktır. Öncelikle ceketin kumaşını göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü büyük boy ve ağır olan broşları hafif ve ince kumaşlı bir cekette kullanamazsınız.

Eğer büyük ve ağır bir broş tercih edecekseniz de bunu palto veya kabanlarda kullanmanız daha doğru olacaktır. Yok ben cekette kullanmak istiyorum, başka bir parçada kullanmam derseniz de mecburen daha hafif ve küçük bir broş tercih etmek zorundasınız.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri