İnsan İlişkilerinde Neden Başarısız Olunur?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Günlük hayatta birçok kişiyle iletişime girerek aralarında birçok zaman sorun yaşadığımız, anlaşamadığımız insanlarla karşılaşır ve bu problemleri çözemediğimizde bir süre sonra sürekli aynı tarzda insanlarla muhatap olmamızın sorumlusu olarak kendimizde kusura aramaya başlayabiliriz. Birçok kişi arkadaş, akraba ve evliliklerinde karşı taraf ile ufak tefekte olsa sorunlar yaşamaktadır. Kimi zaman borç alacak, kimi zaman dedikodu vb. birçok olaylar nedeniyle sıkıntılar çıkabilmektedir. Yaşanılan tüm bu sorunların baş nedeni olarak bir süre sonra kendimizde kusur aramaya başlarız. Fakat artık günümüz global yaşantının bir sonucu olarak bu tarz insanlarla karşılaşmanın artık olağan bir durum olduğunu ve bu insanlara karşı kendimizi korumanın yollarını aramaktan başka çare olmadığını görmekteyiz.

Günlük hayatımızda herhangi birinin bizi dolandırmaya, kandırmaya çalışmasını her zaman fark edemeyebiliyoruz. Bazen en yakın akraba veya arkadaşlarımızın bile bizi kandırmaya çalışmasını sindiremeyecek duruma gelebilirsiniz. Daha önceden belirttiğim gibi günümüz şartları artık bu tür insanları doğurduğundan yapmanız gereken tek şey her an tetikte olmak ve bu tarz insanlara karşı kendinizi korumaya çalışmak olacaktır. En yakınınız bile olsa borç vermemek, her sırrınızı açıklamamak, her konuda bilgi paylaşmamak, kısacası kim olursa olsun güvenmeyip sırtınızı dönmeyerek önleminizi alabilirsiniz. Bu konuda şöyle de düşünebilirsiniz; Birine güvendiğinizde her an beni satacak mı diye düşünmek yerine ona o şansı vermeyerek rahat ve garantici bir tavırla sağlama gidebilirsiniz. Örneğin; Bir ürün alacaksınız ve satıcı sizin almak istediğiniz değilde elindeki ürünün daha kaliteli ve yararlı olduğunu söylüyorsa bunu sorgulamadan ona güvenmek yerine araştırıp kararınızı kesinleştirerek sonuçlandırmalısınız.

İnsan ilişkilerinde başarısız olmanın en büyük sebebi doğru insanlarla karşılaşmamanızda olabilir. Günümüzde çıkar üzerine kurulan birliktelikler ve arkadaşlıkların bir süre sonra çatırdadığı görülmektedir. Bunları yaşamamak için arkadaş olduğunuz veya sevgili olduğunuz insanların eğitim düzetlerine ve yaşadıkları ortamlara dikkat ederek karar verip iletişim kurmanızda fayda bulunmaktadır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri