Tesettür Kombinede Şal Uyumu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tesettür kombin, hanımların tesettür kıyafetlerini tercih ettiklerinde en fazla merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Tesettür kombini sağlamanın pek çok yolu bulunur. Ancak sanıldığı kadar kolay olmadığını söylemek de fayda vardır. Bir yandan hanımlar sevmiş oldukları kıyafetleri tercih ederken, bir yandan ise bu uyumluluğu yakalamaya çalışmaktadırlar. Baştan aşağı uygun ise modacıların önerdiklerine dikkat edilirse yakalanabilir.

Üst ve Alt Uygunluğu Yakalamak

Tesettür kombin için kıyafet kombinasyonu yaparken, mutlaka olarak üst ve alt kıyafetlerin tercihine dikkat edilmesi gerekmektedir. Örnek verilmesi gerekirse üstte uzun elbise giyildiği zaman alt da kısa pantolon ya da etek tercihi yapılabilir. Aynı şekilde alttaki etek veya pantolonlar uzun olduğu zaman üst kıyafette mutlaka buna nazaran birazcık daha kısa olmalıdır. Kısa ve uzun uyumu olmadığı şekilde normal kilodan daha fazla kilolu ya da zayıf görünüm oluşturulabilir.

Renk Tercihinin Yapılması

Tesettür konusunda baştan aşağı önemli olunduğu kadar tercih edilecek olan renkler de bir o kadar mühimdir. Bu renk uyumunun yakalanması adına önce sevilen rengin seçilmesi ve ona en fazla uygun olan renkleri belirlemesi gerekir. Bu; elbise, şal, ayakkabı, etek, çanta uyumu şeklinde gösterilebilir. Yani kişi baştan aşağı kadar uyum içerisinde olmalıdır. Eğer açık renkler seviliyorsa, tesettür kombine de, uzun beyaz bir tunik, pembe renkli şal, hafif kısa olan siyah etek ve açık renkli olan spor ayakkabı tercihi yapılabilir. Bunun yanı sıra bilhassa renk kombinesi önerisinde bulunan modacılara dikkat edilmesi gerekir. Aynı şekilde renk tercihinde hatalara düşmemek adına sezon ile uygun olan ranlerin de araştırılarak bulunması mümkün. Kişi eğer kendi zevkine uygun olarak giyinecek ise, mutlaka olarak renklerin birbiri ile olan uyumuna bakmalıdır.

Tesettür Kombinelerinde Şal Tercihi

Hanımların tesettür kombinesi yaparken en çok zorlandığı konuların içerisinde şal tercihi gelmektedir. Bunun sebebi seçilen şalın ten rengi ve giyinen elbise ile uyum içinde olması gerekir. Sade renkli elbiseler adına daha düz şal ve eşarplar seçilmelidir. Eğer şal, elbiselerin rengine veya ten rengine ters olursa bütün yapılacak kombine boşuna gidecektir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri