Basic Giyim Ve Kombin Önerileri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Son dönemlerde modaya dair konularda karşımıza en çok çıkan kelimelerden biri “basic” oldu. Özellikle de basic tişörtler gençler arasında oldukça yaygın bir parça. Peki ama modayı bu kadar etkisi altına alan bu kelime ne demek, nasıl kombinlenir? eminim siz de benim gibi merak ediyorsunuzdur.

O zaman ilk olarak basic kelimesinin en anlama geldiğini inceleyelim.

1) Basic Nedir?

Basic; ana, temel, esas ve basit anlamına gelmektedir. Modadaki yeri de temel, esas ve basit anlamlarından esinlenerek oluşturulmuştur. Yani basic kıyafetlerin modası kolay kolay geçmez, çok kolay kombinlenebilir, modanın temel parçalarından biridir demek doğru olur.

Basic parçaların mevsimi yoktur. Her kıyafetle, yaz-kış, evde, sokakta her daim rahatlıkla giyebileceğiniz tarzda olan parçalardır. En önemli özellikleri çok kaliteli kumaş yapısına sahip olmalarıdır. Bu parçalar, düz, desensiz bir modelden oluşmaktadır. Modasının geçmemesindeki en önemli etken de zaten görüntüsüdür.

2) Daha Çok Hangi Parça Tercih Ediliyor?

Basit parçalar arasında en çok tercih edilen şüphesiz ki t-shirt’ler oluyor. Basic t-shirt’ler, kadın erkek olmak üzere her kesim tarafından çok fazla kullanılmakta ve satışı yapılmakta olan bir parça. Özellikle de kadınların kurtarıcı parçalarından birini oluşturmakta. Hemen hemen her kombinde rahatlıkla kullanabildikleri, şık kombinler yapabildikleri bir parça olduğu için çok fazla tercih ediyorlar.

Basic tişörtleri, ister jean ile, ister mini etek ile, isterseniz de jean şortlarınızla çok rahat kombinleyebilir ve harika kombinler oluşturabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka dolabınızda bulunması gereken en önemli parçalardan biridir. En çok tercih rengi beyaz olsa da siyah ve gri renkleri de bulunmakta ve tercih edilmektedir. Kadınların en çok tercih ettiği basic tişört modeli ise V yakalı olanlardır.

3) Basic T-Shirt İle Normal T-Shirt Arasındaki Farkı Nedir?

Basic tişört ve klasik tişörtler arasındaki en önemli fark kullanılabilirlik süresidir. Şöyle ki basic tişörtler daha uzun süre kullanabilen ve her vakitte giyilebilecek parçalardır.

İster dışarda, ister evde, ister işte, isterseniz akşam dışarı çıkarken her daim rahatlıkla kombinleyebileceğiniz bir parça olduğu için klasik tişörtlerden biraz daha farklıdır. Üstte daha şık durur ve çok kolay kombinlenebilir. Tabii kolay kombinleyebiliyor olmanız bu tişörtleri sıradan yapmaz, aksine her parçaya ile birleştirebileceğiniz muhteşem bir parçadır.

4) Basic Tişörtlerin Özellikleri

Yıllarca kullanabileceğiniz kaliteye sahiptir.
Her yerde, her ortamda rahatlıkla giyebilirsiniz.
Sağlam kumaş yapısına sahip olduğu için kolay kolay yıpranmaz ve deforme olmaz.
Rengi solmaz.
Özellikle yaz aylarında en çok ihtiyacımız olan terletmeme özelliğine sahiptir. Çünkü içerisinde polyester, naylon tarzı karışımlar yoktur. Tamamen pamuk olması gerekir.

5) Basic Modeller Nasıl Kombinlenir?

Basic tişörtü hangi tarzda isterseniz o tarzda kıyafetler seçerek rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Örneğin, basic tişört altına eşofman giyerek kombininizi sporlaştırabilirsiniz. Aynı tişörtün altına deri bir şort giyerek, deri bileklikler takarak da bir rock şarkıcısını dinlemeye gidebilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise daha şaşalı, gösterişli bir etekle kombinlediğinizde ise akşam istediğiniz bir mekana rahatlıkla gidebilirsiniz. Bir jean ile kombinlediğinizde ise gün içerisinde kullanabilirsiniz. Her kombine uyum sağlayan basic parçalar her kadının gardırobunda bulunması gereken temle taşlardan biridir.

Sade bir şıklık yaratmak isteyen herkesi için oldukça kullanışlı bir yapısı vardır. Bu özelliğinden dolayı da hangi tarza sahip olursanız olun rahatlıkla kullanabilirsiniz. Basic parçaları aksesuarlar ile kombinlediğinizde ortaya çok güzel bir kombin çıkacaktır.

6) Basic T-Shirt Kombinleri

Yazlık ofis kombinleri uzayıp giden, uzadıkça da insanı sinir eden bir konudur. Sinir olmayı unutun gitsin!

Sigaret pantolon ve basic tişört başlangıçta uyumsuz olarak gelse bile tahmin edildiğinden de daha ahenkli bir görünümle noktalanacaktır. Bir de sezonun yükselen trendleri arasında bulunan sivri burun babetler eklenince altına, günlük koşuşturmayla bırakın yorulmayı, alay bile edebilirsiniz. Üstelik rahat rahat…

7) Şık Kombinler Oluşturun

Gün içinde biraz daha önemli yerlere gidecekseniz üstünüze bir ceket ve ayağınıza siyah topuklu bir ayakabı gieyerek daha klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu sayede hem iş için hemde günlük kullanım için ortak bir kombininiz oluşmuş olacak.

Özellikle de iş çıkışı akşam bir mekâna gidecekseniz bu tarz kombinler gecenizin kurtarıcısı olabilir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri