Her Bütçeye Uygun Mutfak Halıları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Evde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri olan mutfaklarda seçeceğiniz doğru halı modeli ile sadece ayağınız için yumuşak bir zemin oluşturmakla kalmaz hem de zevkli bir dekorasyona sahip bir mutfak sahibi olabilirsiniz. Mutfağın sıkça kullanılan alanlardan biri olması bu alan için halı alırken bazı detaylara da dikkat etmeyi gerektiriyor. Yanlış halı kullanımı özellikle mutfak gibi kirlenmeye oldukça müsait, sürekli hareket halinde olduğunuz bir alanda sizin için bir faciaya dönüşebilir.

Peki mutfak için halı seçerken hangi detaylara dikkat etmeliyiz;

– Mutfağınız için halı seçerken ilk belirlemeniz gereken şeylerden biri diğer bütün halı satın alımlarında olduğu gibi alacağınız halının ölçülerini belirlemek. Mutfağınızın büyüklüğüne göre doğru ölçülerde alacağınız mutfak halısı mutfağınızın halı kullanım alanlarını belirlemek açısından önemli. Özellikle küçük mutfaklarda tercih edilen daha küçük ölçülere sahip halılar zeminde daha fazla  açık alan kalmasını sağlayarak mutfağınızın olduğundan daha da geniş görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda daha büyük mutfaklarda özellikle yemek masası kullanılıyor ise büyük ölçülere sahip mutfak halıları tercih edilebilir fakat daha kolay temizlik yapılabilmesi adına masanın alt zeminini kapatmayacak ölçülerde mutfak halısı daha kullanışlı olacaktır.

Mutfak halısı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise mutfak halısının kolay temizlenebilen bir malzemeden üretilmiş olması. Yemek yapılan, yemek tüketilen bir alan mutfakta kullanacağınız halının lekeyi en az gösteren, temizliği kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen halı olması önemlidir. Geliştirilen nano teknoloji ile kolay temizlenen, lekeye anında müdahale ile sadece duru suyla temizlenebilen mutfak halıları öncelikli tercihleriniz arasında yer almalı. Mutfak halısı kolay temizlenmeyen, içerisinde yemek kırıntıları kalabilecek özellikle uzun tüylü halı modellerini tercih etmek halının tüyleri arasında zararlı bakterilerin olmasına neden olabilir.
– Mutfak halısının hijyen açısından bazı özelliklere sahip olması da özellikle yemek yapılan bir alanda kullanıldığı için oldukça önemli. Seçeceğiniz mutfak halısının, hav denilen halıların yüzeyinde bulunan ince tüyleri barındırmayan yapıda olması, yapısı itibariyle üstünde kıl, tüy tutmaması hatta antialerjik olması ve özellikle koku yapmayan malzemeden üretilmiş olması hijyenik açıdan taşıması gereken özelliklerden bazıları.

– Gün içerisinde en çok zamanın geçirildiği genelde koşturmacanın bolca bulunduğu mutfağınız için halı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay ise seçeceğiniz halının mutlaka kaymaz tabana sahip olması. Özellikle tabanda kullanılan suni deri malzemeye sahip halılar kaymaz taban özelliğinin yanı sıra halı tabanında oluşabilecek sorunlardan olan olan kırılma, dökülme sıkıntıları da yaşamanızı engeller.

Trend Halım ekibi olarak bu yazımızda her bütçeye uygun mutfak halıları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da her bütçeye uygun mutfak halısı modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -