En Şık İğne Oyası Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Genelde ev hanımlarının severek yaptığı hobiler arasında el işleri ve değişik tarzda oya işlemeleri bulunmaktadır. Oya işlemelerinde kullanılan iplerin renklerini işleme yapacağınız ürünün renklerine göre tercih edebilirsiniz. Örneğin yazma kenarlarında yazmanın içindeki renklere göre ip seçebilirsiniz. Yazma kenarı işlemlerinde genelde çiçek deseni kullanılmaktadır. Çiçek deseni yapımı hem kolay hem de çok şık durmaktadır. Çiçek desenli örnekleri havlu kenarlarında kullanabilirsiniz.

Özellikle genç kızların çeyizlerinde bulunması gereken bu örnekleri evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. İlk defa oya işlemesi yapacak bayanların tercihi yazma kenarı işlemesi olmalıdır. Böylelikle hem kolay öğrenmiş olursunuz hem de ilk seferde zorlanmamış olursunuz.

Yeni Model Oya Örnekleri

Yeni el işi yapacak olan bayanlar için çok değişik oya modelleri bulabilirsiniz. Genelde oya örnekleri desenlerinde çiçek ya da meyve desenleri kullanılmaktadır. Yeni oya modelleri arasında yaprak desenli oyalar çok değişik ve tarz durmaktadır. Yapımı da oldukça kolay olan yaprak modellerinde üzüm yaprağı ya da defne, yaprağı örnekleri bulunmaktadır. Yaprak modellerinde genelde oya ipi rengi yeşil ya da yeşil tonları kullanılmaktadır. Örneğin beyaz renkte bir havlunun kenarına koyu yeşil renkte yaprak oyası modeli çok şık durmaktadır. Yapacağınız yaprak oya modeli büyüklüğünü isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Büyük bir havlu kenarına işleyeceğiniz oyanın büyüklüğü havluya göre ayarlanmalıdır. Yaprak desenli oyalarda yeşil renkte ip kullanmak şart değildir. Kişinin zevkine göre değişik renklerde kullanabilirsiniz.

En Şık İğne Oyası Modelleri

İğne Oyası Örnekleri

El işlerinde maharetli olan hanımlar için iğne oyası yapımı oldukça kolaydır. İğne oyası yapacağınız yazma kenarı havlu kenarı işlemleri haricinde salon masası örtü kenarlarında ya da yastık kenar işlemelerinde kullanabilirsiniz. Kırlent yastık kenarlarında genelde gül desenli iğne oyası işlemesi yapılmaktadır. Kişinin hayal gücüne ve el becerisine göre bu desenler çoğaltılabilir. Örneğin yastık kenarlarında çilek deseni kullanabilirsiniz. Oldukça basit olan çilek desenli oya işlemelerini yazma kenarlarında ya da havlu kenar işlemelerinde kullanabilirsiniz. İğne oyası işlemeleri sabır isteyen bir işlemdir. Sabır göstererek masa örülerinizi de iğne oyası işlemeleri ile çok daha şık hale getirebilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -