Doğru Kemer Kullanmanın Püf Noktaları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Doğru kıyafet ve doğru kemeri buluşturduğunuzda şıklığınızın sadece bir kemerle bile 2’ye katlayabilirsiniz. Üstelik kolay şıklığın en doğru adresi kemer kullanımıdır. Ancak buna rağmen birçok kadın kemer kullanımına sıcak bakmıyor.

Öyle ki kemer, tarzınızı yanısıtırken, kıyafetinize de ayrı bir anlam katacak ve şıklığın zirvelerine taşıyacaktır. Elbette her parçada dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğu gibi kemer kullanımında da dikkat edilmesi gerekenler var. Bu yüzden doğru kemeri bulmak ve kemeri kıyafetle doğru bir şekilde kombinlemek çok önemli. Çünkü kemerlerin yanlış kullanımı modaya son derece uygun olan kıyafetinizi berbat edebilir.

Kemerler genellikle bol gelen kıyafetler için kullanılıyor olsa da, bu parçayı aksesuar olarak daha fazla önemsemeliyiz.

1) Kemer Seçimine Dikkat

Kullanacağınız kemerin tarzınıza uygun olmasına dikkat edin. Kemeriniz ve kıyafet tarzınızın aynı olması gerekir. Kemerler çok amaçlı olabilir fakat doğru kemeri bulmak, mükemmel ayakkabıları bulmaktan daha zordur.

Kemer kullanacağınız zaman ilk olarak yapmanız gereken, kişisel tarzınızı belirlemek ve hangi kıyafeti giyecekseniz ona göre kemer seçimi yapmanızdır. Bu yüzden çılgınlık yapmayı bırakın ve daha iyi bir sonuç elde edeceğinizi düşünerek iki farklı tarzı karıştırmayın.

2) Vücut Tipinize Göre Kemer Seçin

Dönüp dolaşıp geldiğimiz tek konu vücut tipini bilmenin önemi diyebiliriz. Çünkü ne giyerseniz giyin, size yakışmasını, bedeninize uymasını istiyorsanız vücut tipinize göre giyinmeyi bilmeniz gerekir. Örneğin, kalın bel kemerler uzun gövdeli kadınlarda daha güzel görünüyor. Çünkü kalın olduğu için gövdeyi kısaltıyor, bunu kısa boylu bir kadın kullansa gövdeyi kısaltacağı için daha da kısa görüneceklerdir.

Kısa bele sahip olan kadınlar ise ince kemerlerle daha iyi görünüyorlar. Bunun nedeni ise ince kemerlerin, gövdelerinin orta kısmını gizleyerek göğüslerden direkt bacaklara uzanan bir görüntü yaratmaması. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise aksesuar seçimi ve kemer seçiminin bir denge içermesidir.

3) Kemerin Uzunluğu Ne Olmalı?

Önemsiz gibi görünse de kemer kullanmanın püf noktaları arasında en önemlisi seçtiğiniz kemerin uzunluğudur. Bu uzunluğu ayarlamanın basit yolları var. Şöyle ki: kemerin tam ortasındaki deliği kullanacağınız bir uzunluk tam size göre demektir.

Daha kısa ya da daha uzun kemerleri seçmeyin. Kemeriniz doğru uzunlukta olmazsa şık görünmeniz pek mümkün olmaz. Anlayacağınız kemerin boyu önemli bir konu, ihmale gelmez.

4) Kemer Deliği Olmayan Kıyafet

Bazı kombinlerde kemer deliği olmamasına rağmen kemer takıldığını görebiliyoruz. Ancak eğer kıyafetinizin kemer deliği yoksa bizce kemer takmasanız daha güzel olur. Elbette bu kural özellikle de salaş elbiseler için geçerli değildir.

Bu kural özellikle de pantolonlar için geçerlidir. Kemer deliği olmayan bir pantolona kemer takmaz çok anlamsız olacaktır ki zaten kemer sürekli kayacağı için pek hoş bir görüntü olmayacaktır. Kemer özellikle yüksek belli eteklere çok yakıştığı için bu tarz kombinlerde her zaman kemer kullanmaya özen gösterin. Özellikle de eteğiniz yüksek belli ise sonuç harika oluyor.

5) Kum Saati Vücut Tipine Sahip Olmak İsteyenler

Kum saati vücut, en kusursuz, kadınların en çok sahip olmak istediği vücut tiplerinden biridir. Bu vücut tipi oldukça azınlıktadır. Ancak bazı aksesuar ve kıyafet tüyolarıyla belinizi inceltebiliriz.

Bunun için öncelikli olarak uzun boylu ve çok kilolu olmamak önemli tabii ki. Bizim kastettiğimiz birazcık fazlalıkları olan, ancak ufak hilelerle kapatılabilecek yapıda olanlardır. Bunun için öncelikli olarak belinizin ince bulduğunuz noktasından takacağınız kalın kemer, vücudunuzda adeta bir kum saati görünümü yaratır. Bu yüzden mutlaka bu tarz kemerlerin ihtişamından yararlanın.

6) İnce Kemer Kullanımı

İnce kemerler özellikle yüksek bel pantolon ve eteklerinize şık bir hava katar. Ayrıca uzun, uçuş uçuş, bohem elbiselerinizde de belinizi vurgulamanız için ince kemerlere başvurmalısınız. Kemerle birlikte kıyafetinizde farklı bir etki ve şıklık oluştuğunu fark edeceksiniz.

Tarz sahibi olmak için çok şık parçalar seçmek yetmez. Aynı zamanda aksesuarlar kullanmayı bilmek de gerekir.

7) Dolabınızda Bulunduması Gereken Kemer Renkleri

Birçok kadın aksesuara para vermeyi gereksiz bulabilir. Bu yüzden de kemer kullanımı çok da yaygın değildir. Ancak unuttukları şey kemerin kıyafete olan etkisidir. Elbette bazı şeyler için bütçenin de yeterli olması gerekir. Çok fazla aksesuar veya kıyafet alamayabiliriz.

Dolabınızda çok fazla kıyafet olmasına gerek yok. Önemli olan doğru ve modası geçmeyecek olan parçaları almaktır. Böylece hem maddi olarak zorlanmamış olursunuz hem de klasik şık parçaları elde etmiş olursunuz.

Kemer alırken de belirli renklerde 3- 4 tane kemeriniz olması yeterlidir. Dolabınızda siyah, kahverengi ve beyaz deri kemer bulundurmanızı kesinlikle öneriyoruz. Böylece her mevsim ve her sezonda kullanabileceğiniz zamansız parçalara sahip olmuş olacaksınız.

8) Ne Zaman Kemer Takacağını Bilmek Önemli

Üstler: Üstünüze giydiğiniz kazak, tişört, bluz ve benzeri kıyaftleri eğer içinize sokmazsanız kemer ile kombinlemeyin. Çünkü bu parçalara kemer taktığınızda olduğunuzdan yaşça daha büyük görünebilirsiniz.

Eğer belinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız üst kıyafetinizi eteğinizin içine sokun ve eteğinizin üzerine kamar takın.

Jean ve pantolonlar: Eğer pantolonunuz düşük belliyse ve kemer takmak için yeri yoksa o halde kemer takmayın. Kemer köprüsü bulunmayan pantolonlara kemer taktığınızda yerinden kayacak ve sizi sürekli rahatsız edecek. Kemerinizi sürekli belinizde tutmaya çalışmaktan sıkılacaksınız.

Etekler: Kemerin en çok yakıştığı kıyafetlerin başında şüphesiz etekler gelmekte. Özellikle de yüksek belli eteklere takılan kemerler muhteşem duruyor. Dikkat etmeniz gereken nokta, eteğinizin belinize iyice oturduğundan emin olmanızdır.

Böylece kemerinizde tam belinizde duracak ve muhteşem görüneceksiniz.

Elbiseler: Kemerler elbiselere ekstra kıvrım kazandırmak için kullanılabilir fakat bunu yaparken dikkatli olmalısınız. Belinizi ortaya çıkarmak için elbisenize kemer takmaya çalıştığınız zaman kumaşlar büzüşebilir ve ortaya hiç güzel bir görünüm çıkmaz. Vücudunuza oturan modellerde daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -