Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Maksi Elbiseler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yaz geldi, havalar da iyice ısındı. Hal böyle olunca yazın gelmesiyle birlikte elbiseler vazgeçilmez kıyafetlerimizin başına kuruldu bile. Özellikle de maksi elbiseler bu sezonun en trend elbiselerinden biri olmayı başardı. Ancak maksi elbiseler daha çok uzun boyluların ve zayıf kadınların kullanabileceği bir elbise modeli.

Ülkemizdeki vücut tipi ve vücut ölçüleri de malumunuz! Hal böyle olunca ülkemiz, maksi elbise giyme konusunda çok da avantajlı ülkelerin başında yer almadığı düşünülüyor. Ancak ben buna katılmıyorum. Vücut tipinize, boyunuza ve kilonuza göre doğru seçilen uzun bir elbise ile siz de çok şık görünebilirsiniz.

Özellikle de iyi kesimli, çadır görüntüsü yaratmayan bir elbise seçmeye gösterin. Eğer boyunuz kısa ise maksi elbisenizin boyu çok uzun olmamalı. Zira olduğunuzdan daha kısa görünebilirsiniz. Bunun gibi birkaç özelliğe dikkat ettiğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Doğru seçim yapamadığınızda ise o gün kesinlikle dışarı çıkmayın. Çünkü doğru seçim yapamadığınız takdirde çok talihsiz bir görünüme kavuşabilir ve şık bir yere gitmek için hazırlanmışken plaja gidiyormuşsunuz gibi görünebilirsiniz. Bu tarz hatalara düşmemeniz için ve çok şık kombinler oluşturabilmeniz için sizlere birkaç ipucu hazırladık.

Mavi maksi elbise

İlk olarak maksi elbise kombinlerine geçmeden önce bu elbisenin ne olduğunu, nasıl bir yapıya sahip olduğunu bilmek gerek. Çünkü bazen birçok kıyafetin adını bilmesek de alıp giyebiliyoruz ya da dolabımızda bulunabiliyor. Bu yüzden de yanlış kombin yapmamak adına giydiklerimizin ne olduğunu bilelim.

1) Maksi Elbise Nedir?

Maksi elbise diğer adıyla maksi boy elbise, bileğe kadar uzanan hatta ayakkabıyı dahi kapatacak kadar boyu olan uzun elbiselerdir. Bu elbiseler modelleri sadece bahar ve yaz aylarında kullanılan bir elbise değildir, aynı zamanda birkaç detaya dikkat ettiğiniz sürece kışın da rahatlıkla kullanılabilen bir özelliğe sahiptir.

Biz şuan yaz mevsiminde olduğumuz için bu mevsime de çok uygun bir elbise olduğu için yaz kombinlerine yer vereceğiz.

2) Sade ve Yumuşak Detaylı Maksi Elbiseleri Tercih Edin

Yazın kalın, sert yapılı kıyafetleri giymek oldukça zordur. Bu yüzden elbiseniz de dahil her kıyafetinizin kumaşının çok sert ve kalın olmamasına dikkat edin. Aynı şekilde maksi elbiseniz de ne çok sert ne de çok yumuşak olmalı. Mevsim şartlarına uygun bir yapıysa sahip olması gerekir.

Elbiselerinizi seçerken nerede kullanacağınıza, o elbise ile nereye gideceğinize dikkat edin. Çünkü her detay sizin duruşunuzu tarzınızı değiştirebilecek bir yapıda. Şık bir yere gideceksiniz fırfırlı harketli bir elbise giyerek plaja gidiyormuş havası yaratmamaya dikkat edin!

3) Birkaç Parça İle Birleştirerek Kombinleyin

Kombinlerinizi daha profesyonel ve daha havalı kılmak için giydiğiniz asklı maksi bir elbisenin üzerine kot ceket, gömlek, casual ceketler atarak daha şık kombinler yapabilirsiniz.

Özellikle bu sezon şapkalar çok moda. Elbisenize uygun tarz bir şapka ile kombininizi taçlandırın.

4) Kıyafetlerinizde Aksesuar Kullanmaya Özen Gösterin

Aksesuar, kıyafeti tamamlamada en etkili yöntemlerden biridir. Öyle ki kıyafetinize bambaşka bir boyut kazandırır. Çok sade giyindiğiniz zaman kullandığınız aksesuar ile kıyafetinizi starlaştırabilirsiniz. Bu yüzden aksesuar kullanmaya özen gösterin.

Çalışma ortamınıza yahut da gideceğiniz ortama göre elbisenizi, yaz stilinize renk katacak renkli çantalar, ayakkabı ya da aksesuarlarla tamamalayın. Ancak eğer çalışan biriyseniz ve iş ortamınız daha ciddi bir yer ise kullandığınız aksesaur renklerine dikkat edin. Çok renkli ve hareketli olan aksesuarlardan uzak durun.

5) Blazer ve Maksi Elbise Kombinleri

Nötr renkli hırkalar, smokin blazerlar, bolero dediğimiz kısa hırkalar, deri ceketler ve yeleklerle ofis için uygun ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak kısa boylu ve kilolu biriyseniz uzun ve bol elbiselerden uzak durmalısınız. Zira bu tarz elbiseler sizi daha kısa ve kilolu gösterir. Bu traz vücut yapısına sahip kadınlar, dar ve ayak bileiğinin üzerinde kalan elbiseleri tercih etmeliler.

İşte bu noktada maksi elbiselerinizin boyu oldukça önemli. Elbisenizin boyu duruşunu ve tarzını değiştireceği için seçtiğiniz elbise ve boy ile gideceğiniz yeri belirleyebilirsiniz. Örneğin, çok uzun bir elbise gündüz kombinlerinde çok hoş olmayacaktır. Bu yüzden elbisenizin doğru boyda olup olmadığına çok dikkat edin.

Düz ayakkabılar ile giyeceğiniz gibi maksi elbiselerinizi orta boy topuklu ve çok gösterişli olmayan ayakkabılar ile tamamlamanız çok daha şık ve günlük bir görünüm sağlar. Belinize takacağınız nötr renklerde kemerler uzun elbisenize doğal ve günlük bir etki vereceğinden günlük hayatta işinizi kolaylaştırabilirler.

6) Maksi Elbiselerin Özellikleri

Maksi elbiseleri tercih etmemizin pek çok sebebi var aslında. Bunlardan ilki;

Rahat olmaları ve rahat hareket imkânı sağlamaları.
Bol ve uçuş uçuş bir yapıya sahip oldukları için serin tutma özelliğine sahip.
Vücudunuza uygun olan modeli bulduğunuzda sizi olduğunuzdan daha uzun ve zayıf gösterir.
Tek parça modele sahip oldukları için farklı parçaları birleştirerek kombin ile uğraşma derdiniz yok. Bu da hızlı bir şekilde hazırlanmanıza yardımcı olur. Bu özelliklerinden dolayı da tüm kadınların beğenisini kazanmakta.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri