Vücut Tipinize Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Genç kızların çocukluktan beri hayalini kurduğu, modeller baktığı, herkesin içinde kendisini çok özel hissettiği en güzel şeylerden biri gelinliktir. Özellikle de düğün zamanı gelip çattıysa kadınları bir stres, bir telaş alır. Aylar öncesinden başlar planlar; ne yapsam, nasıl bir model seçsem gibi türlü türlü sorular geçer aklımızdan. Tabii ki her kadın düğününde muhteşem gözükmek ve çok beğenilmek ister. Ancak bunun en iyi yolu her şeyde olduğu gibi gelinlik seçiminde de vücut tipine uygun gelinlik seçmektir. Eğer vücut tipinizi bilir ve öne çıkarmanız veya saklamanız gereken bölgelere uygun olarak gelinlik seçerseniz, emin olun muhteşem bir gelin olabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir diğer konu ise seçtiğiniz gelinlik modellerinin her yıl değişiyor olmasıdır. Eğer modern ve o döneme ait gelinlikler seçerseniz, modanın ve senenin gerisinde kalmamış olursunuz. O zaman gelin adaylarımızı daha fazla meraklandırmadan kimler nasıl gelinlik giymeli hep birlikte bir göz atmaya ne dersiniz?

1) Kum Saati Şeklinde Vücut Tipine Sahip Olanlar

Kum saati şeklinde vücut tipine sahip olan bayanlar çok şanslı. Çünkü dünyada sadece çok az bir kesim bu tip vücuda sahiptir. ⌛ Tıpkı bu emojide olduğu gibi kalça ve omuz orantın aynı, üstelik bellin de oyuntulu! E daha ne olsun.

Çuval giysen yakışır valla. Tabii bu vücuda sahip biri elbette havasını ayıp göstermeli. Bu yüzden de balık model gelinlik giymeli diye düşünüyorum.

2) Elma Şeklinde Vücut Tipine Sahip Olanlar

Eğer elma tipi bir vücut yapısına sahipseniz, bel bölgeniz kalın, kol ve bacaklarınız ince, göğüsleriniz de büyük demektir.

Evet bu vücut tipi çok tanıdık geldi. Neyse üzülmüyoruz ve alternatifler üretmeye devam ediyoruz. Ne de olsa herkes kum saati vücut tipine sahip değil. Evet elma tipi kadınlar yapmanız gereken çok basit aslında. Göğüslerinizin güzelliğini vurgulayabileceğiniz derin bir dekolte, V yaka gelinlikler tercih etmelisiniz. Tabii birazcık kalın olan o bel bölgesini de kamufule etmeyi unutmuyoruz. Örneğin, bel bölgenize kemer veya o tarz bir şey yaptırarak.

Size en çok yakışacak gelinlik modelleri ise A kesim modeller veya helen tipi gelinlikler olacaktır. Özellikle çok kabarık modellerden ve yuvarlak yaka gelinliklerden uzak durmalısınız.

3) Armut Şeklinde Vücut Tipine Sahip Olanlar

Omuzlar kalçalara göre oldukça dardır ve geniş basenleri vardır. Ancak üzülmeyin bu orantısızlığı kamufule etmek çok kolay. Yapmanız gereken şey omuzlarınızı geniş gösterecek modelde gelinlik seçmek olacaktır. Nasıl mı? Kollarınıza kayık yakalı modeller tercih etmelisiniz veya drapeli yakalar seçmelisiniz.

Alt bedende balık tarzı bir model seçmediğiniz sürece basen konusu çok fazla sorun olmuyor. Hatta ölçü alırken üst bedenin ölçüsü alınıyor. Bu yüzden alt modeli kabarık seçebilir ve kusurlarınızı gizleyebilirsiniz. Bu arada ince belinizi vurgulamayı unutmayın.

4) Dikdörtgen Şeklinde Vücut Tipine Sahip Olanlar

Muz veya atletik vücut tipi olarak da bilinen dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği dar kalça, geniş omuz ve normal göğüslerdir. Bel bölgeleri düz olduğu için bu vücuda sahip gelin adaylarının düz kesim gelinlikleri tercih etmelerini daha doğru buluyoruz. Özellikle bel bölgelerini kıvrımlı göstermek için iki parça gelinlik giymeleri onlar için daha uygun olacaktır.

5) Uzun ve Kısa Boylu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri Nasıl Olmalı?

Kısa boylu kadınlar özellikle çok kabarık prenses model gelinliklerden uzak durmalı. Bu tarz gelinlikler onları daha da kısa gösterecektir. Onlar için A kesim modeller, yarım balık ve mini gelinlikler daha uygun olacaktır.

Uzun boylular ise düzgün vücut ölçülerine sahiplerse eğer balık model gelinlikler çok yakışacaktır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri