Çekici Görünmenin Püf Noktaları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Biz kadınlar her zaman şık gözükmek isteriz, çünkü o zaman kendimizi daha güzel ve daha alımlı buluruz. Hatta çevremizdeki insanlar bile daha farklı ve daha saygın davranırlar. E ne de olsa Nasrettin Hoca boşuna dememiş “Ye kürküm ye” diye! Tabii burada önemli olan dışardan insanların takdirini toplamak için sevmediğimiz, kendimizi içinde mutlu hissetmediğimiz kıyafetler giymemeliyiz, çünkü insan kendini mutlu ve şık hissettiği sürece güzel olur, içindekini dışarıya yansıtır.

Stil görünmek için bir sürü moda dergileri takip ederi, vitrin vitrin dolanırız. Üstelik bunları yapınca da çok tarz ve stil sahibi olduğumuzu düşünürüz. Fakat stil görünmek modayı birebir takip edip, her yeni çıkan kıyafeti alıp giymek değildir. Sonuçta o parçaları üretenlerin de bir tarzı var ve ne kadar herkese hitap eden kıyafetler tasarlasalar da kendilerinden de bir şeyler katabilirler. Bundan daha tabii bir şey olamaz tabii ki. Bu yüzden unutmamanız gereken nokta, moda olan her şey sizin tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmıyor olabilir.

Herkesin kendine göre bir tarzı ve kıyafeti taşıma şekli vardır. Baştan aşağıya trendi kıyafetler giyerek stil oluşturulmaz, bu zaten kolaya kaçmaktır. Ama tişört ve jean’le bile stil sahibi ve çekici görünebilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevapları!

Aldığınız Kıyafetlerin Kaliteli Olmasına Dikkat Edin

Çok kıyafet almak önemli değildir. Az olsun, öz olsun ama kalteli olsun. Tonlarca kıyafetiniz olur ama duruşunda bile bir şıklık bir albeni olmaz, bunun önemi yoktur. Üstelik ucuz diye bir sürü şey aldığınızda az ama öz olan kıyafetlerle aynı kapıya çıkar.

Dikkat etmeniz gereken en önemli bir diğer konu ise görünümüze bir bluz ya da bir elbiseye göre oluşturmamanız olacaktır, çünkü görünüm bir bütündür bunu hiç unutmayın! Bu yüzden de tek bir parçaya yatırım yapmayın, tarzınızı komple ele alın. Hatta aldıklarınızıbaşka hangi kıyafetlerle kombinleyebilirim diye düşünün. Böyle yaparsanız stil sahibi olma yolunda ilk adımları atmış olursunuz.

Basit Parçalar Tercih Edin

Çekici gözükeceğim diye karmakarışık parçaları birleştirmenize gerek yoktur. Çekici ve güzel gözükeceğim derken tam tersi durumla karşılaşabilirsiniz. Daha sade ve basit parçaları tercih ederek de stilinizi oluşturabilirsiniz.

Yapmanız gereken kendinize yakışan parçaları seçmek ve çok abartılı olmamasına dikkat etmektir. Örneğin, sade ve şık bir blazer ceket sizi çok zarif ve şık gösterebilir. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış.

Moda Sizi Değil, Siz Modayı Yönlendirin

Modayı takip etmek güzel bir olgu, ancak modayı takip ederken modayı iyi kullanmayı bilmeliyiz. Moda bizi değil, biz modayı yönlendirmeliyiz. Sezonda çıkan bir parça alırsınız, sonra bir bakmışssınız diğer sezon bile olmadan o parçalardan eser kalmamış. Moda böyle bir şey. Elbetteki eskimeyen, modası geçmeyen parçalar da yok değil. Bu yüzden genel olarak bakın modaya ve her sezona hitap edebilecek, kıymetli parçalar alın.

Küçük Ayrtınlarla Fark Yaratın

Stil görünmek sıradanlıktan çıkmayı gerektirir. Tabii bundan kastımız çok iddialı olun, alışık olunmayan tarzlara bürünün tarzında değil.

Demek istediğimiz sadece kıyafeti alıp giymeyin.

O kıyafete ekleme yapın, küçük dokunuşlarla farklar katın. Örneğin, bunu bir takı ile bile yapabilirsiniz.

Kendinize Bir Tarz Belirleyin Ve O Tarzı Koruyun

Kıyafet alırken kendinize yakışanı ve sizin tarzınıza uygun olanı almaya özen gösterin. Mankenlerin üzerinde gördüğünüz her kıyafet çok güzel ve tarz durabilir, lakin onların giydiği her kıyafeti sokakta insanlar aynı başarıda taşıyamayabilir. Burada önemli trend kıyafetlerin sizin fiziksel özelliklerinize uygun olmasıdır.

Belli markalar vardır mesela aynı tarz kıyafetler üretir. Siz de kendi tarzınıza uygun bi yerden alışveriş yapabilirsiniz. Böylece kendinize ait bir stiliniz olur ve kendi modanızı oluşturmuş olursunuz.

Klasik Parçaların Gününe İnanın

Klasik parçalar dediysek illa ki her şeyiniz takım elbise olsun demiyoruz. Basit bir siyah elbise bile, sizi hem gündüz hem de akşam şıklığında çok güzel temsil edecek ve çok zarif gösterecektir. Bu parçaya bir de aksesuar ekleyince çekici görünmeniz için hiçbir şey engel olamaz.

Stil görünmek için siyah parçalara yatırım yapmak akıllıca olabilir, çünkü siyahın modası hiçbir zaman geçmez.Bu yüzden de siyahı en asil şekilde taşımak için kaliteli parçalara yatırım yapmayı ihmal etmeyin.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -