Mezuniyet Gününde Hangi Elbiseler Giyilir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Mezuniyet uzun ve zorlu bir süreç olan başarının günü olarak kutlanmalıdır. Yıllarca her gün verilen emeğin ve gayretin sonucu…

Özellikle de yıllarca üniversite hayali kurup onun için gece gündüz çalışıp ve ta ilk günden mezuniyet heyecanını ve mezuniyet balosu heyecanını yaşamayan yoktur. Hele ki bu kadar emek ve sabrın sonunda en çok hak ettiğimiz unsurdur mezuniyet… Bu hem mezun olan kişi için hem de ailesi için önemli ve yıllar boyunca hatırlanacak güzel bir gündür.

Ve çabucak geçen seneler içinde son sınıfta olan öğrenciler için neredeyse bu kutlu gün geldi çattı bile. Baharın gelmesine sayılı günler kala heyecanlar da kat kat arttı. Önünüzde çok az zaman kaldı ve baloların en çok yapıldığı tarih Nisan- Mayıs ayına da çok kalmadı aslında. Genç kız ve erkeklerin içi içine sığmıyor.

Erkeklerde çok görülmese de kızlar saçına, makyajına ve mezuniyet balosunda ne giyeceğine çoktan karar verdi bile. Tabii işini son dakikaya bırakanları ve bırakacak olanları da unutmamak gerek!

Neyse telaşa kapılmayın biz sizin yerinize neler giyebileceğinize dair seçenekleri hazırladık bile.

İşte mezuniyet kıyafeti seçmenin püf noktaları…

1) İlk Olarak Vücudunuzu İyi Tanıyın!

Vücudunuzu tanıyın! Bu kıyafet seçiminde hayat felsefeniz olmalı. Ne giyerseniz giyin vücudunuzu tanımıyorsanız dünyanın en güzel kıyafetini de giyseniz size yakışmayacaktır.

İşte bu yüzden vücut kusurlarınızı kapatacak ve en sevdiğiniz kısmı gösterecek şekilde giyinmeyi bilmeniz gerekir. Bu şekilde oldukça iddialı ve kusursuz görünebilirsiniz.

2) Plan Yapın!

Hayatınızda yaşabileceğiniz en nadir özel gecelerden biri de mezuniyet balosudur. Kim özel gecelerde kusursuz ve muhteşem gözükmek istemez ki? İşte sorun yaşamak istemiyor ve kusursuz gözükmek istiyorsanız 1-2 ay öncesinden plan yapın; çünkü bazen aldığımız elbise üstümüze tam uymayabilir, tadilat gerekebilir ya da bir takım sorunlar yaşanabilir. Bu hataya düşmemek için mutlaka plan yapın ve doğru kıyafeti bulabilmek için zaman ayırın.

3) Elbisenin Kumaşına Ve Tarzına Kara Verin

Elbisenizin tarzına karar veremiyorsanız yılın trend elbislerine bakabilirsiniz. Mutlaka sevebileceğiniz bir model çıkacaktır.

Özellikle ünlülerin kırmızı halı görselleri size oldukça yardımcı olacaktır. Son olarak ise zaten mağazalarda çokça mezuniyet ve özel geceler için hazırlanan çok çeşit elbiseler göreceksniniz. Özellikle elbisenizin kumaşına karar verirseniz aklınızda zaten ne tarz elbise giymek istediğinizin görseli oluşacaktır. Bu da sizin tercihinizi kolaylaştıracaktır.
Hediyesiz Mezuniyet mi Asla!

Mezuniyet, hem mezun olan kişi için hem de ailesi için önemli ve yıllar boyunca hatırlanacak güzel bir gün olduğu için bu günü hediyeyle taçlandırmak gerekir. Büyük veya küçük mutlaka bir hediye alın.

Anne baba olarak çocuğunuzun en çok istediği veya hayal şeyin ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Çocuğunuzun bu hayalini gerçekleştirmek için mezuniyet sizin için bir fırsat olabilir tabi ki bunlar imkanlarınız dahilindeyse.

Eğer bir arkadaşınıza, kardeşinize veya sevgilinize hediye alacaksanız; ama ne alacağınıza karar veremiyorsanız sizi aydınlatacak fikirler sunalım.

İlk olarak hediye alacağınız kişi;

Nasıl biri?
Nelerden hoşlanır?

bunlara cevap arayın.

Eğlenceli biriyse ona eğlenebileceği karikatürist şeyler alabilirsiniz, fanatik bir takım tutkunuysa paranız da varsa kombine bilet alabilirsiniz ya da hayran olduğu bir sanatçıya konser bileti almak onlar için çok uygun olacaktır.

Soracağınız diğer bir soru ise hangi meslekten olduğudur; her mesleğe uygun hediye seçenekleri bulmak zor olmasa gerek. Örneğin, bir öğretmene alınabilecek en güzel hediye çok güzel bir kalem veya anılarını yazabileceği bir defterdir.

Özellikle bayanların vazgeçilmezi alışveriştir, moda tutkunu biriyse onun için en uygun hediye seçeneği hiç şüphesiz kıyafet olacaktır. Karşısınızdaki zarif bir bayansa çok şık ve sade bir kolye de unutulmaz mezuniyet hediyeleri içinde yer almaktadır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri