Engelli Maaşlarında Önemli Kriterler

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Günümüzde toplumlarda bedensel yetersizliği olan bireyler ve zihinsel yetersizliği olan bireyler çok sayıdadır. Bu yetersizlikler kişilerin toplumda bazı engellerle karşılaşmalarına neden olmaktadır. Engelli bireyler aileleri ile birlikte sosyal yaşama karışma konusunda çok fazla sıkıntı yaşamaktadırlar. Web sitemizin amacı engelli bireylerin yaşadığı sorunların biraz olsun azaltılmasına yardımcı olmaktır. Engelli raporu, engelli maaşı, engelli hakları ile ilgili birçok bilgiye sitemizden maddeler halinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunların yanında birçok güncel haber de bulabilirsiniz.

Devlet tarafından engelli vatandaşlara verilen engelli haklarından yararlanabilmek için öncelikle engelli raporuna sahip olmak gerekir. Engelli raporu yetkili sağlık kurumları tarafından düzenlenir ve kriterleri sağlayan kişilere verilir. Engelli raporu nasıl alınır? gibi başlıklara sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Bu engelli raporu ile birlikte diğer gerekli belgeleri de tamamlayarak engelli maaşı talebinde bulunabilirsiniz. Engelli maaşı talep etmek için gereken belgeler sitemizde açıklanmıştır.  Engelli maaşı %40 ve üzeri engelli bulunan kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından engelli devam ettiği sürece geri ödemesiz olarak verilir. Engelli maaşı nasıl alınır? Şartları nelerdir? Kimlere verilir? Gibi maddeler sitemizde yer almaktadır. Ayrıca sitemizde zaman zaman engelli haklarına ilişkin çeşitli anketler yapılmaktadır. Bu anketlerde verilen cevaplarla engellilerin ihtiyaçlarına yönelik bazı düzenlemeler de yapılabilmektedir. Siz de sitemizi incelediğinizde hem engellilerle ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz hem de aynı sorunu yaşayanların birbirine destek olduğunu görebilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!