İntermittent Fasting Diyet Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Ülkemizde bilinen ve uygulanan farklı tipte ki diyet programları bulunuyor. Bu diyet programları içerisinde popüler olmayı başaranlardan biri Intermittent Fasting Diyeti olduğunu söyleyebiliriz. Kimse fazla kilolar içerisinde olmak istemediğinden dolayı en iyi çözüm yolu ise dengeli bir şekilde kilo vermeyi sağlayacak diyet programlarına başvurmaktır. Son dönemde en iyi şekilde kullanılan diyet programlarından biridir. Üstelik uygulandığı zamanda gerçekten işe yarayan olumlu özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik zayıflarken en önemlisi sağlığınızı risk altına sürüklemezsiniz. Diyet programlarına yöneleceğiniz zaman ise ilk olarak sağlığınızı etkileyecek mi etkilemeyecek mi buna karar vermeniz sizin adınıza daha doğru bir yaklaşım olmaya başlayacaktır. Bu diyetin en önemli özelliğinden biri uygulandığı diyetlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Hızlı diyet yöntemi ile sizlerde hedeflediğiniz kiloya ulaşmaya başarısına sahip olursunuz. Bu diyet programını yaparken diğer yandan da spor ve egzersiz çalışmalarınızı ihmal etmemelisiniz. Kilo vermek ve d aha sağlıklı bir yaşama adım atmak adına basit çözüm yollarından biri de Intermittent Fasting diyetinin olduğunu söylemek mümkün.

Intermittent Fasting Diyetinde Önemli Olan Hususlar

Intermittent Fasting Diyeti için dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar var. En önemlisi bu diyeti uygulamayı kafasına koyan kişiler için bol su içilmelidir. Bol su içmek hedeflemiş olduğu ideal kiloya ulaşmalarına daha fazla yardımcı olacaktır. Vücudunuzu kesinlikle sudan mahrum bırakmamaya çalışmalısınız. Bol su tüketimi yoluna gidildikten sonra ise aktivitelere karşı da kesinlikle ara verilmemesi gerekiyor. Kahve ve çay gibi tüketimlerinizi sorunsuz bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır. Eğer ki kahve ve çay aşığı iseniz bu diyetin tam size göre olduğunu söylememiz gerekiyor. Açlık dalgalarından çok fazla etkilenmeyen kişiler, vücuduna göre daha fazla zorlayıcı diyet programı hazırlayabilir. Bu sayede diyetten daha fazla verim elde etme başarısına sahip olur. Düşük karbonhidrat içeren besinlerden biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü düşük karbonhidratla beslenmek, açlığı daha da hafif hale getirmeye yardımcı olacaktır. Kilo kaybının haricinde diğer yandan da tip 2 diyabet konusunda da bir hayli katkı sağlamaya yardımcı olacaktır. Diyeti uygularken özellikle kendi iradelerinin dışına çıkılmamalıdır. İradeden ödün verilmediği zaman ise diyeti istenen zaman zarfına kadar uygulamaya başlamak mümkündür.

Diyeti uygulayacak olan kişilerinde kendilerine vereceği sürenin 1 ay olması gerektiğinin altını çizmemizde fayda var. Ara dönemlerde beslenmeye özellikle dikkat edilmelidir. Aynı zamanda yüksek kalori içerimi sağlamaya neden olacak besin gruplarından olabildiğince uzak durulmaya çalışılması gerekmektedir.

Intermittent Fasting Diyetinin Yapılması

intermittent-fasting-diyet-listesiIntermittent Fasting Diyeti Nasıl Yapılır, hangi yollara başvurulmalıdır gibi düşünceler içerisine girmeniz bir hayli normal durum olacaktır. 16/8 Yönteme bakıldığı zaman diyeti yapacak olan kişi tam tamına 16 gün boyunca sorunsuz bir şekilde aç kalabilir şekilde olacaktır. 5: 2 Diyet şeklini baz alacak kişiler ise 2 gün aç kalabilir. Burada diyet programını belirlerken kendi iradeniz ve vücudunuzun bu duruma karşı nasıl bir tepki verecek olduğunu da hesaba katmaya çalışmanız gerekiyor. Oruç diyeti yapanlar, bu diyeti uyguladıkları zaman ise uzun süre çok fazla açlık hissetmediğini fark etmiş olurlar.

Intermittent Fasting kimler uygulayabilir mutlaka bilinmesi gereken bir hayli önemli diyeceğimiz konulardan biridir. Kesinlikle yeme bozukluğu olan ve zayıf kişiler tarafından bu diyet listesi kolayca uygulanmaması tavsiye edilir. Tüm bunların yanı sıra 18 yaş altındaki kişilerinde bu diyeti uyguluyor olması asla önerilmez. Sağlığın ciddi oranda risk altına girilmesine neden olmaya başlayacaktır. Hamile ve emziren kadınlarında bu diyetten mutlaka uzak durması gerekiyor. Operasyon sonrasında ise iyileşme süreci içerisinde olanlarda bu diyeti uygulamamalıdır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -