Simit Kaç Kaloridir? Kilo Yapar mı?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Pek çoğumuzun severek hergün tükettiği simitin kaç kalori olduğunu duyduğunuz şaşırabilirsiniz. Kilo aldırmaz diye öğün geçiştirmek için yediğimiz simitin aslında patates kızartması kadar kilo aldıran ve fast food ürünleri kadar kalorisi bulunan bir yiyecek olduğunu öğrendiğinizde simit yemekten vazgeçebilirsiniz. Simitin kaç kalori olduğu ve ne kadar kilo aldırdığını haberimizde bulabilirsiniz.

Simit Kaç Kaloridir? Kilo Yapar mı?

Un, Şeker, süt, tuz, yağ, susam gibi kilo aldırıcı etkenlerden oluşan simit yaklaşık 300 kalori kadar almanıza neden oluyor. Genellikle toplumumuzda öğün geçiştirmek için simit tüketilmektedir. Özellikle çalışan, okuyan yada dışarıda işi olan kesimin çok fazla simit tükettiği bilinmektedir. Aç karnına yenilerek kilo almadan hafif bir öğün geçirdiği düşünenlere kötü haber. Simit aç karnına daha fazla kilo aldırıyor. 300 kalori civarında olan simit patates kızartması ve diğer fast food yiyecekler kadar kilo aldırdığı ortaya çıktı.

Simit Kilo Aldırır mı?

Özellikle susam nedeniyle simitin kilo aldırdığı, bunun yanı sıra un, şeker, süt, tuz ve yağdan yapılan simitin kilo aldırıcı etkenleri içerisinde bulundurduğu ve 300 kalori kadar kilo aldırdığı belirtildi. Diyetisyenler simit yemenin zararlı olmadığını belirtti. Fakat, uyarıları beraberinde getirdi. Günde 2 simitten fazla yenilmemesi gerektiği, sert ve bayat simitleri tercih etmemeli ve çok açken simit tüketilmemesini tavsiye etti. Diyetisyenler zorunlu değilse, öğünü simitle geçirmek yerine yemek yemenin daha doğru olacağınıda ekledi.

Kilo Almamak için Ne Yapmalıyım?

Kilo almak istemiyorsanız simit tüketimini azaltmanız gerekiyor. Bunun yerine sebze ve meyvelerden oluşan anne mutfağınızdan güzel bir yemek sofrasında yeterli şekilde beslenmeniz daha yararlı olacaktır. Simit tüketimini çok fazla aç olduğunuzda yapmayın. Simit yerken mutlaka ufak parçalara ayırmalı ve simiti iyice çiğnemelisiniz. Çünkü, simit hazmı zor yiyeceklerden biridir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -