Detoks Diyeti Kilo Verdirir Mi?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Detoks diyeti son zamanların en gözde diyet biçimlerinin  başında gelmekle bareber kısa sürede etki etmesiyle de bilinmekte olan bir yöntemdir. Detoks ile diyet yapmayı  düşünenler için bu konuda biraz bilgi almanız ve yanlış bilgilerden ziyade gerçekten neyin ne olduğunu detoks anlayabileceğiniz bir makale ile sizlere yardımcı olacağız.

Baktığımız zaman televizyon programlarından veya sosyal medya hesaplarından da karşılaştığımız bilgilere göre özellikle yaz sezonlarında Detoks yapan kişilerin hızlı bir şekilde zayıfladıklarına şahit olmaktayız. Yani hem bedenen, hem de ruhen hazırlıklı olarak vücudumuza iyi davrandığımızı ve vücudumuzun ihtiyacı olan faydalı besinleri tüketmemiz ile bir takım değişikliklere sahip olabiliriz. Bol miktarda su tüketiminizi asla ama asla aksatmayarak, yatmadan öncede sindirimi kolaylaştıran rezene ve yeşil çay tüketimi yapabilirsiniz.

Ağır yiyeceklerden kaçınarak tuz kullanımını da bırakmalısınız. Mevsiminde bol miktarda sebze ve meyve tüketiminiz de en önemli ayrıntılar olarak bilinebilir. Bir diğer ayrıntı ise günlük öğün sayınızı arttırarak 3 saat aralıklarda yemek yemeye özen gösterebilirsiniz. Stresinizi azaltmak için ise B grubu vitaminlerine yönelerek bir de gıda takviyelerini hayatınıza sokabilirsiniz. Bunların en güzel örneği olarak Vervella Kahverengi Deniz Yosunu gıda takviyesini kullanarak başarabilirsiniz. Vücudunuzun tüm eksiklerini gidererek sizlere çok daha kolay bir detoks sağlayabilir.

Detoks diyetinde etki almak için elbette birkaç gün sabretmeniz gerekecektir. Çok çabuk umutsuzluğa kapılıp acele karar verirseniz detoksun etkili olmadığı konusunda yanılgıya düşebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi biraz sabır ve biraz azimle detoksun diyet konusundaki başarısını sizde görebilir ve detoks ile kısa sürede zayıflamanın verdiği etkiyi hissedebilirsiniz. Zayıfladığınızda kendinize çok daha azimli ve geleceğe dönük daha istekli bulacaksınız.

 

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri