Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Dukan diyeti son zamanların en fazla yapılan ve en tanınmış diyetleri listelenmesinde ilk sıralarda yer almaktadır. kanalbilgi.net okurları amacıyla dukan diyetinin bütün ayrıntılarını ve dukan diyetini uygularken nelere ilgi etmek gerekliliğini sizlere detaylı şeklinde anlatmaya çalıştık. Uzman diyetisyenler aldığımız veriler yönünda dukan diyetiyle alakalı bütün ayrıntılara değindik.

Dukan diyeti yapar iken bilhassa yaş ve sıhhat kriterlerine ilgi etmeyi ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra dukan diyetinin herkeste aynı oranda kilo verdirmeyeceğini bilerek başlamalı ve bu tarafta diyeti benimsemelisiniz. Dukan diyetiyle alakalı başka ayrıntılar…

Çeşitli sıhhat sorunlerine sahip şahıslar

Bu diyeti yapacak bulunan bireylerin hekim kontrolünden geçmelerini ve tetkiklerini yaptırmalarını öneririm. Genellikle böbrekleri ile alakalı sorunu bulunanlara bu diyet muhakkak ideal değildir.

Çünkü proteinin metabolizması neticesi üre ve türevleri açığa çıkar. Bunlar vücudumuzdan böbrekler yolu ile atılır. Eğer böbrek fonksiyonlarınızda sorun varsa bu üre ve başka zararlı maddeler kanda birikecek ve sağlığınız açısından risk oluşturacaktır.

Bunun dışında tiroit sorunu, insülin direnci ile alakalı sorunu bulunanlar, metabolik hastalıkları bulunanlar amacıyla de bu diyet ideal değildir.

Karbonhidrat kullanımı

Her ne kadar Dukan diyeti karbonhidrat alımı açısından eleştirilse de sebzelerde ve birtakım et türlerinde karbonhidrat ve yağ mevcuttur. Yani Dukan diyeti yapıyorsanız karbonhidrat ve yağ kullanımınız 0 değildir. Sadece alışık bulunduğunuzdan fazla az tüketiyorsunuz.

Diyeti yarım bırakmak

Eğer diyeti atak devresini yapıp ya da seyir devresini yapıp yarım bırakıyorsanız kilolarınızı geri almanız olasıdır. Verdiğiniz kiloyu güvenliğini sağlamak istiyorsanız diyetin bütün devrelerini doğru bir şekilde programınız gerekmektedir.

Vitamin desteği

Seyir devresi uzun prosesekse her gün 1 multivitamin almanız önerilir. Böylece bu diyeti yapar iken hangi konulara ilgi edeceğimizi paylaştık. Kuşkusuz birtakım şahıslar bu diyeti yapamayacaklar. Okurlarımdan birtakımlarına bu diyetin ideal olmadığını söylediğimde, bireylerin yüzündeki hayal kırıklığını görür gibi oluyorum. Çünkü aslında kilolarla mücadele etmenin ne kadar güç bulunduğunu biliyorum. Lütfen üzülmeyin ve hayal kırıklığına uğramayın. Çünkü her bireyin kendine ideal, uygulayabileceği doğru bir teknik kesinlikle bulunur. Önemli bulunan kalıcı ve sıhhatli kilo verebilmektir. Sağlıklı ve formda kalın.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri