Basen Eriten Süper Yiyecekler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yağ yakarak basen eritme için doğanın sunduğu mucize yiyeceklerden faydalanabilirsiniz.

Yumurta

Bilimsel deneylere göre her gün yumurta tüketen kişilerin sağlıklı kilo verdiği, basen ve kalçadaki yağ hücrelerinde erime gözlenmiştir. Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta yemek sizi uzun süre tok tutar. Yumurta sadece 68 kaloridir.

Roka

Yağ yakıcı besinler haberimizde yer verdiğimiz roka, basen eritmek için de etkilidir. Çünkü, bir kase rokada sadece 5 kalori vardır. İçeriğinde kasları güçlendirip yağ yakan maddeler bulundurmaktadır. Kahvaltı ve salatalarınızda roka tüketip göbek eritmek için faydalı bir adım atabilirsiniz.

Yoğurt

Türklerin icadı yoğurt, basen eriten en iyi yiyeceklerden biridir. Ana veya ara öğünlerinizde yoğurt tüketerek sizi üzen basenlerinizden kurtulabilirsiniz.

Kuru fasulye

Facebook sayfamızda sık sık paylaştığımız kuru fasulyenin yağ yakıcı ve basen eriten etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 100 gram kuru fasulye sadece 130 kaloridir. Eğer fasulye yediğinizde gaz yapıyorsa, bu az fasulye tükettiğiniz içindir. Daha sık fasulye yediğinizde bağırsaklarınız faydalı bakteri salgılayacak ve gaz probleminden kurtulacaksınız.

Tavuk göğsü

Hem sebze hem bakliyatlarla uyum sağlayan tavuk göğsü, kalorisi düşük protein kaynaklarından biridir. Protein, kaslarınızı kuvvetlendirip yağ yakmaya yardımcı olur. Ancak, mümkünse organik tavuk tüketmeye gayret edin veya haşlama suyuna limon suyu ilave edin.

Bonus: Limonlu su

Basen eriten besinlere ek olarak size günde 1 litre limonlu su içmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece, besinlerin etkisiyle yakılan yağlar su sayesinde idrar ve ter yoluyla dışarı atılacaktır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri