Ofiste Kilo Vermenin Pratik Yolları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İşe başladığınızdan bu yana kilo aldığınız için üzülüyor musunuz? Durumu tersine çevirmek için ofiste kilo vermenin pratik yollarını okuyun ve hayatınızda hemen uygulamaya başlayın!

Yağ yakma fırsatını değerlendirin!

Ofiste olduğunuz saatler içinde kupanıza normal çay yerine yeşil çay doldurun. Yapılan araştırmalara göre, 3 ay boyunca fincanını normal çay yerine yeşil çayla dolduranlar, 1 kilo daha fazla veriyorlar.

Sadece koklayacaktım!

“Duman” grubunun “Tadına bakmayacaktım, sadece koklayacaktım” şarkısı hep aklınızda olsun. Neden mi? Bir grup kilolu insan üzerinde yapılan bir çalışmada, acıktıkları zaman yeşil elma, nane şekeri, vanilya veya muz gibi tatlı kokuları içine çekenlerin altı ay içinde 10 kilo verdikleri ortaya çıktı. Müzik, ruhun gıdası diye boşuna söylememişler!

Konuşurken yürüyün!

Bir kulaklık edinin ve telefonda konuşurken yürüyün. Telefonunuza adım sayar uygulaması indirin. Böylece günde kaç adım attığınızı öğrenmiş olursunuz. Günde ekstradan attığınız 500 adım, 25 kalori yakmanızı sağlar. Bunu seneye vurduğunuzda, yeme alışkanlıklarınızı hiç değiştirmemiş olsanız bile iki kilo vermiş olursunuz.

Hareket fırsatlarını kaçırmayın!

Profesör James Levin’e göre, 150 yıl öncesine göre 1500 kalori daha az harcıyoruz. Bu da yılda 5 kilo eder. Masanıza yapışık yaşıyorsanız, teslim edilmesi gereken evrak olduğunda bunu kendiniz yapın. Çay veya su gibi ihtiyaçlarınızı çaycı getirmesin, siz kalkıp alın. Bu sayede gün içinde az da olsa hareket edersiniz ve 30 kalori harcamış olursunuz.

Yediklerinize odaklanın

Araştırmalara göre, çalışanların %75’i haftada en az 2-3 defa öğlen masasında yemek yiyor. Yemek yiyeceğiniz zaman kendinizi işten uzak tutun ve yediklerinize konsantre olun. Ne yediğinizin farkında olursanız, kendinizi bütün gün atıştırmaktan kurtarırsınız.

Diyet

Gözünüzün önünde bir kavanozda duran şekerleme, bisküvi gibi atıştırmalıklarınız varsa, hemen kaldırın. Çünkü göz önündeki şeyleri canınız daha fazla isteyecektir.

Çikolataların yerini değiştirin!

Eğer acil durumlar için sakladığınız çikolatalar varsa, onları sol tarafınızda bulunan bir çekmeceye kaldırın. Yapılan araştırmalar, kişilerin solak veya sağlak olmasına bakmadan, herkesin sağında duran nesneye uzanma eğiliminde olduğunu gösteriyor. En iyisi masanızın sağında meyve, sol çekmecede çikolata bulundurun.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -