Zayıflamak için Egzersiz Yapmak Şart Mı?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Koşu bandında oturarak içkisini yudumlarken zayıflamaya çalışan adamların videolarını sosyal medyada hepimiz işlemişizdir. Şaka bir tarafa zayıflamak için egzersiz yapmanın gerekliliğini anlamak için egzersiz yapmadan 1 hafta diyet yapıp, birde egzersiz yaparak 1 hafta diyet yaptığınızda daha iyi görebilirsiniz. Kilo vermek için Ender Saraç vb. diyet uzmanlarının diyet programlarını uygulayabilirsiniz. Son zamanların en çok uygulanmakta olan salatalık diyetini deneyebilirsiniz.

Zayıflamak için egzersiz yapmak şart değildir. Fakat egzersiz yapmadan ya da hareket etmeden kilo vermeye çalışmak deveye hendek atlatmak gibidir. Bu yüzden diyetlerinizi mutlaka hareketli bir yaşam ya da egzersiz programlarıyla takviye etmeli desteklemelisiniz. Egzersiz yapmadan kilo vermeye çalıştığınızda oldukça düşük gramlar verir ve zayıflama konusunda aşama kaydetmenizi geciktirecek bir hamle olacaktır.

Kilo vermek için bol miktar su tüketimi de şarttır. Yeterince su tüketmemeniz durumunda istediğiniz kiloları vermeniz imkansızdır. Metabolizmanın çalışması ve zarar toksinlerin ter ve idrar yoluyla dışarı atılması için su tüketiminin büyük önemi olmakla birlikte egzersizle birlikte bol su tüketimi ve yanında diyet uygulandığında kilo vermeme şansınız nerdeyse sıfırdır.

Hamur işleri ve ekmekten uzak durmanız diyetinizin başarılı olması için gerekli şartların başında gelmektedir. Eğer hamur işi yedikten sonra egzersiz yaparsanız direk yağ ve kilo olarak size dönmesine neden olursunuz. Yürüyüş ve egzersiz için en az birkaç saat beklemeli ve sonrasında yapmalısınız. Kilo verme konusunda yapılan en büyük hata yemekten hemen sonra yürümek ve yemeğin üzerine çok fazla su içmektir. Yemek yedikten sonra en az 45 dakika oturmalı ve herhangi bir egzersiz hareket yapılmamalıdır. Çünkü yemekten sonra ilk 45 dakika aşırı hareketlilik yediklerinizin fazla görülerek yağa dönüştürülmesi için vücut tarafından tepki verilmesine sebep olacaktır. Aynı şekilde yemekten sonra bol miktarda su içmek midenizde adeta su dolu bir bataklık varmışcasına zora sokacak ve yemeklere ulaşımla hazmı zorlaştıracaktır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri