Sağlıklı Yaşam için Doğru Beslenmek ve Spor

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kas, iskelet, beyin, sinir ve sindirim sistemi gibi oluşumların tamamı insan bedeninin bir bütün olmasını sağlamaktadır. Bu yapının sağlıklı olması, tabi ki en iyi şekilde verim alınması ön vermektedir. Yani insan vücudunu bir makine ile kıyaslayacak olursak, nasıl ki makinenin 7/24 aksamadan çalışması için bakım ve onarıma ihtiyacı var ise insan vücudunun da hastalıksız şekilde uzun yıllarca sahibine hizmet edebilmesi için iyi beslenme ile birlikte spor faaliyetleriyle desteklenmesi gereklidir.

Bir başla deyişle sağlıklı yaşam ve spor birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak görülebilir. Spor tabi ki bir insanı tek başına sağlıklı yapmaz ama sağlıklı olmasındaki en büyük etkeni oluşturur. Kas ve iskelet sisteminin aktif şekilde geliştirilmesi için spor aktivitesi insan yaşamında son derece önemli bir yer kaplamaktadır. Her yaştan insanın egzersiz yapabilmesi ve sağlıklı bir bedene kavuşabilmesi için çok çeşitli hareketler bulunmaktadır. Yaşa ve sağlık durumuna göre bu egzersiz aktiviteleri yapılabilir ve her dem zinde bir vücuda sahip olunabilir. Ancak spor yapabilmek için öncesinde muhakkak bu gücü kendinizde bulabilmek adına iyi beslenmek gerekir. Vücudunuzdaki eksik olan vitamin ve minerallerin saptanması ve bu yönde beslenme sağlanması, en doğru yöntem olacaktır.

Doğru Beslenmenin Sırları

Kişinin yaş, metabolizma hızı ve sosyal yaşantısı baz alındığında her insanın günlük alması gereken besin miktarı ve yakması gereken kaloride değişiklik olacaktır. Bir kimse oldukça düzenli besleniyor ve vücudunun ihtiyacı olan her besinden faydalandığını düşünüyor ama bir türlü ideal kilosuna ulaşamıyor ise bu aşamada yanlış giden bir şeylerin olduğu bilinmelidir. Şöyle ki, vücudunuzda eksik olan vitamin ile mineraller oluştuğunda bu vücudun bütün dengesinin alt üst olmasına yol açmaktadır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri