Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Evlerinizin güvenliği kapılarınızın güvenliği ile başlar. Bu yüzden evlerinizde bulunan çelik kapı modellerinin kalitesi ve güvenilir firmaları tercih etmek bir hayli önemlidir. İstediğiniz tarz da çelik kapı modelleri beğenebilir ve evinize en uygun çeşitler arasından modelleri evinizin kapısı yapabilirsiniz. Çelik kapı alırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır.

Çelik Kapılarda Standartlara Önem Verin

Evinizin güvenliğinin sağlayacak olan çelik kapının dayanıklılığından emin olmak istiyorsanız çelik kapının olası olaylara, hırsızlıklara karşı hazırlanan güvenlik sertifikası olup olmadığını kontrol ediniz. Avrupa standartları çelik kapı modelleri güvenlik seviyeleri bulunmaktadır. Standartların ölçüm düzeyleri Class 6 en yüksek düzey, Class 1 en düşük seviye olarak hesaplanmıştır. EN 1627 güvenlik sertifikası olmalı ve kapını hırsızlık olaylarında ne kadar zaman dayanıklılık gösterdiği görülmelidir. EN 1627 Class WK4 güvenlik sertifikasına sahip çelik kapı modelleri arasından yaptığınız da herhangi hırsızlık olayın da çelik kama, levye, balyoz, şarjlı matkap türü aletler ile zorlama yapsalar dahi 120 dakikaya kadar kapının açılmama garantisi bulunmaktadır.

Çelik Kapı Modelleri

Önemli kamu binaları, değerli eşya bulunduran tüzel kişilikler, güvenli bölgeden uzakta bulunan kırsal kesim de ikamet eden vatandaşların mutlaka güvenlik standartları sertifikası bulunan çelik kapı modelleri arasında tercih yapmalılar. Lüks daireleriniz, yazlıklarınızın, fazla sıklıkla kullanmadığınız şehir dışında bulunan konutlarınızın kapılarının mutlaka kapıları güvenlikli olmalı, birçok yasa dışı işlerin kolaylıkla gerçekleşebildiği durumlar da kanunsuz işler yapan kişilere karşı çok güvenlikli olmak gerekir.

Çelik kapı tercihlerinizde çelik kapı modellerinden ziyade güvenliğinizi de ön planda tutarak tercihler yapmalısınız. Elbette çelik kapı alımlarınızda şıklık ve evinize uyumlu kapı modellerini tercih edeceksiniz. Fakat günümüzde çelik kapıların bir çoğu hırsızlar tarafından kolaylıkla açılmaktadır. Hatta ahşap kapı kilitlerine göre daha kolay açıldığı söylenmektedir. Fakat daha modern ve pahalı çelik kapı modellerinde bu sorunlar daha az görülmektedir. Çünkü hırsızların yeni model çelik kapıları henüz tam anlamıyla keşfetmediği görülmektedir. Bu yüzden sizde çelik kapı modelleri arasında karar verirken bu kriterleri de göz önüne alarak değerlendirmelisiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri