Ofis ve Büro Dekorasyonu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Mobilya denince ilk akla gelen her ne kadar evlerimiz olsa da tasarımları ve kullanım alanları açısından çok çeşitli gruplara ayrılırlar. En az evimiz hatta bazen evimizden bile daha çok vakit geçirdiğimiz ofislerimiz için de mobilya seçimi oldukça önemli bir konudur. Özellikle uzunca saatler maşa başında ve bilgisayar başında çalışmamızı gerektiren bir işe sahip isek kaliteli ve doğru bir ofis mobilyası seçmemiz gerekir. Bu hem görsel olarak hem de sağlığımız açısından oldukça önemi bir konudur. Çünkü örneğin rahat olmayan kalitesiz bir koltuk seçimi bel, boyun ve kas ağrıları başta olmak üzere çok daha çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle bel yâda boyun fıtığı oluşuma nenden olabilir ve bu rahatsızlıkların tedavisi oldukça zordur. Bu sebeplerden dolayı büro mobilyası seçerken öncelikli olarak düşünmemiz gereken sağlığımızdır.

Kaliteli ve rahat bir koltukta uzun saatler boyunca çalışırsak yukarda bahsettiğimiz risk minimum a inecektir. Piyasanın oldukça altına satılan büro mobilyalarını tercih etmemek sağlımız açısından oldukça yararlı olacaktır. Az miktarda kar etmeye çalışırken sağlığımızı riske atarak daha büyük meblağlara mal olmasına hatta sağlığımızı tamamen kaybetmemize bile neden olabilir. Bu yüzden kaliteli mobilyaları tercih etmek oldukça önemlidir. Bunu yanı sıra uzmanların çeşitli tavsiyelerine de özen göstermek gerekir. Örneğin 45 dk. Veya en geç 1 saatte bir oturduğumuz yerden kalkıp bir 10 15 dk. Kadar dolaşmamız ve mola vermemiz gerekir. Bunu yaptığımız zaman hem daha sağlıklı hem de daha performanslı bir çalışma ortaya koyacağımızı görmüş oluruz.

İyi bir ofis koltuğu çeşitli ağrılara sebep olmaması için oturduğumuzda bel bölgemizi tamamen kavramalıdır. Mümkünse ortopedik özellikte olursa çok daha iyi ve sağlıklı olur. Eğer uzun saatler boyunca ofiste vakit geçiriyor isek en üst düzey ofis mobilyalarını tercih etmek gerekir. Çünkü üst model mobilya ve koltuklarda sağlığımız için gerekli olan parçalar ve en üst düzey tasarımlar yer alır. Bu tarzdaki koltukları tercih ettiğinizde iş yerinizdeki çalışma performansınızın etkin düzeyde arttığını fark edeceksiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri