Bebekler için En Uygun Yatak Seçimi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bebek yatakları bu ara en çok duyulan şeylerden birisi olmaya başladı. Peki ama nedir bu ? Son yılların trendi olan ve modası hiç geçmeyecek olan bebek modasında oldukça revaçta olan beşiklerde çok fazla çeşitliliğe rastlamak mümkün. Öncelikle bu çeşit yataklar bebeğin gece uyurken düşmemesi ve konforu için bir yuva anlamında tasarlanmıştır. Bazı anne adayları kendileri de tasarlayabilmektedir. Kenarlarına güpür dantel çekilerek ve içerisinden renkli ipler geçirilerek süslemek mümkündür.

Bebek doğduğunda ilk olarak bebek beşikleri kullanır. İçlerinde yaptırılan beşik koruyucu ve cibinlik ile bebekler rahatça uyuyabilirler. Fakat beşiklerinde rahat durmayan bebekler için, anneler telaşa kapılmaktadırlar ve bunun için kendi, diktirdikleri nest yatakları kendi yanlarına koyabilmekte ve onlara bir küçük yuva ortamı sağlayabilmektedirler. Anneler sağa sola döndükleri zaman, bebekler düşecek diye huzursuz oluyorlar. Bunun için bu yataklar çok işe yarıyor. Anneler de rahat bir uyku uyuyabiliyor.

Bu kadar yatak çeşidinin içinde emzirme yastığı gerekli mi? Evet gereklidir. Bebeklerin anne ile göğüs temasındaki en önemli unsurlardan biri de bu yastıklardır. Anne bu yastığı kucağına alır, bebeğin başını da koyarak emzirmeye başlar ve bebek rahat eder. Bu yastık sayesinde bebeğiniz hem sütünü rahatça alır, hem de reflü ve gaz sancısı olan bebekleriniz içinde bir kurtarıcı olabilir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri