Hamilelerin En Çok Tercih Ettiği Kıyafetler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hamilelikte büyüyen karın ve alınan kilolar sonucu kıyafetlerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Özellikle 15. haftadan sonra kıyafetlerimiz sıkmaya başlıyor. Hatta kendi adıma konuşacak olursam 12. haftadan sonra daha rahat ve bol kıyafetler giyme ihtiyacı hissetmiştim. İnsan psikolojik olarak dahi, daha rahat olmak istiyor.

Kilolar arttıkça da kıyafetler olmamaya ve artık dolabın başına geçip saatlerce “Bugün ne giyeceğim” diye düşünmeye başlıyorsunuz. Dünya kadar kıyafetiniz olması bir işe yaramıyor artık. Üst için bu geçerli olmayabilir, fakat alt için kesinlikle bunu söyleyebiliriz. Üst kıyafetleriniz de tabii salaş ve tunik tarzı ise! Altı oldursanız üst olmuyor, üstü oldursanız alt olmuyor. Sizi en iyi ben anlıyorum. Çünkü şuanda aynı şeyleri ben de yaşıyorum. Özellikle de benim gibi haftanın 6 günü işe gidiyorsanız, işiniz gerçekten zor. Her gün hiç kıyafetim kalmadı diye eşimin başının etini yiyorum.

Kıyafet konusu tabii sadece iş ile de bitmiyor, çünkü artık pijamalarınız bile sıkıyor ve karnınızı rahatsız ediyor. Ev için ayrı, iş için ayrı, daha rahat olmak istediğin zamanlar için ayrı kıyafetler giymek gerekiyor. Eşlerin tişörtleri, eşofmanları da bir yere kadar… Sonuçta beylerin eşofmanlarıyla dışarı çıkamıyoruz. Hep evde geçmiyor zaman. Bunun bakkalı var, marketi, var, akşam oturması var. Var da var anlayacağınız.

Sizinle aynı sorunları yaşayan ve siz hamişleri en iyi anlayan biri olarak bu konuyu ele almak istedim. Neyse ki önümüz yaz bayanlar. Yaz hamileğinde kıyafet bulmak kış hamileliğine göre daha kolay. Özellikle de daha yolun başlarındaysanız kıyafet konusunda şanslısınız.

O zaman sizleri daha fazla meraklandırmadan “Hamile kombinleri nasıl olmalı?” hep birlikte göz atalım.

Hamilelikte Zayıf Gösteren Kıyafet Önerileri

Hamilelik döneminde rahat olmak ve her anlamda rahat hissetmek çok önemli. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu arkadaşlar! Siz rahat olursanız bebeğiniz de rahat olur. Zaten sizi sıkan, rahatsız eden kıyafetler, bebeğinizin gelişimini de olumsuz etkileyeceği için ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Artık vücudunuz eskisi gibi değil ne yazık ki. İlk bunu kafamızda oturtmamız gerek.

Kıyafet önerilerine dönecek olursak, bu dönemde benim en çok tercih ettiğim parçalar taytlar ve elbiseler oldu. Henüz hamile pantolonu almadım. Bunun için karnımın biraz daha büyümesini bekliyorum. Eğer siz de hamileliğinizin başlarında yani 4. aylarındaysanız bunun için 1, 1 buçuk ay daha bekleyebilirsiniz.

Malum yaza çok az kaldı. Pantolon yaz aylarında çok tercih ettiğiniz bir kıyafet değilse çok fazla hamile pantolonu almanız gerek yok. Her kıyafetle kullanabileceğiniz bir iki pantolonunuz olsa yeter bence. Benim tercihim saha çok elbiseden yana. Yazın havalar çok sıcak olacağı için ve hamilelerin vücut ısıları daha fazla olduğu için rahat ve serin tutan parçalar ilk tercihiniz olmalı.

Sezon trendlerine bakarsanız çoğu kıyafetin salaş hatta oversize olduğunu görürsünüz. Bu yüzden eski dönem hamile kadınlara göre çok daha şanslıyız. Özellikle üst bölgeniz için aldığınız kıyafetler boşa gitmiyor. Çoğu kadın daha sonra giyemeyeceğini düşünerek 1- 2 parça ile 9 ayı geçiştiriyor. Açıkcası ben buna pek katılmıyorum. Zira hamilelik çok güzel ve keyif alınması gereken bir durum. Aynı şekilde kıyafetler de günümüzde, hemen hemen çoğu mağazada kendinize göre bir kıyafet bulabilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri