5 Adımda Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hepimiz evlerimizi dekore ederken en güzeli, en özeli yapmak için çaba harcar, emek veririz. Evlerimizi dekore ederken veya dekorasyon planı oluştururken önümüze bir takım engeller çıkabilir. Oturma odamızın küçük olması bu engeller içinde bizi zorlayacak en önemli engeldir. Küçük bir oturma odası için yapılacak dekorasyon için dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. Küçük oturma odası dekorasyonu içinde yer alan tüm detaylar dekorasyonunuzun daha şık ve daha estetik ve daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. İşte o detayları sizler için değerlendirmeye çalıştım.

Ayrıca unutmadan küçük ev sahipleri için evlerini dekore edebilmeleri için önceden hazırladığım “Küçük Mekan Sırları” yazı dizisine ait bağlantıları ve küçük oturma odası örneklerini bu yazının sonunda bulacaksınız.

Mobilya Ölçülerinin Oda İle Uyumu

Küçük oturma odası dekorasyonu yapılırken seçilecek mobilyalara azami özen gösterilmelidir. Dekorasyon içinde kullanılacak olan eşyalar oda ile orantılı ölçülere sahip olduğunda odanın içi daha geniş, daha ferah ve daha konforlu görünecektir. Ancak mobilyaların ölçüleri büyük olduğunda oda daha kalabalık, daha rahatsız ve daha kötü görünecektir. Bu nedenle küçük odalar için oda ölçüleri ile orantılı mobilyalar seçilmesi gereklidir.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odası dekorasyonları için renk seçimleri dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Renkler; bir dekorasyonu en üst noktaya çıkaran, aynı zamanda en alt noktaya çeken detaylardır. Bu nedenle küçük oturma odasını ferah gösterecek, aydınlık ve geniş oturma odaları haline getirecek açık tonlar, açık renkler olarak tercih edilmelidir. Mobilya renkleri, duvar renkleri, perde renkleri, ışık renkler, aksesuarlar ve tv ünitesi gibi dekorasyona yön veren tüm detaylar bir bütünün parçaları gibi düşünülmeli, uyumlu renkler tercih edilerek küçük deazavantajı ortadan kaldırılmalıdır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -