Evin için Örgü Dekorasyon Fikirleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kış mevsimi kendini gösterdiğinde, soğuk hava koşullarının etkisiyle daha çok vakit geçirmeye başladığımız evlerimizi sıcak ve konforlu bir hale getirmek isteriz. Halı ve kilimlerin serilmesi, yorgan ve battaniyelerin kullanılmaya başlanması ya da daha kalın perdelerin tercih edilmesi gibi çeşitli dekorasyon değişiklikleri ile evimizin sunduğu sıcaklık hissini arttırmaya çalışırız. Bu dekorasyon yenilemelerinde örgü ürünlere yer vermek, hem evlerimizin konforunu artıracak hem de kış mevsimi dekorasyonuna şık bir uyum sağlayacak bir seçenek olabilir. Kış mevsimi ile oldukça güçlü bir şekilde ilişkilenen örgü dekorasyon ürünlerini incelediğimiz bu yazımızda, hazır satın alarak veya kendin yaparak evinde yer verebileceğin pek çok örgü dekorasyon fikrinden ayrıntıları ile bahsettik.

Banyo paspası

Banyo dekorasyonunda örgü ile oluşturulmuş ürünler kullanmak pek sık karşılaştığımız bir uygulama değildir. Bu nedenle banyo dekorasyonunda örgü elemanlar kullanmak istersen kendin yap tekniklerine ve kolay örgü metodlarına göz atman gerekebilir. Basit örgü tekniklerinden yararlanarak tasarlayacağın benzersiz bir banyo paspası ile banyo dekorasyonunu canlandırabilirsin. Renkli ve eğlenceli bir paspas yaratabilmek için birden fazla renkte iplik kullanarak çeşitli desenler yaratmanı tavsiye edebiliriz.

Battaniye

Örgü ile oluşturulmuş dekoratif ürünler düşünüldüğünde ilk akla gelen örneklerden biri olan battaniyeler soğuk kış günlerinin ayrılmaz bir parçası olarak evlerimizde yer alıyor. Sen de dekorasyon tarzına uygun olan battaniyeleri, yatak odanda yatak tekstillerine zengin bir görünüm kazandırmak veya salonda koltuğun üzerine salaş bir şekilde yerleştirerek şık ve sıcak bir dokunuş yaratmak amacıyla kullanabilirsin. Çok çeşitli renk ve dokularda battaniyeleri hazır olarak mağazalarda bulabileceğin gibi kalın iplikler ve basit tekniklerle kendin de örebilirsin.

Armut koltuk

Sıradaki önerimiz kısa bir araştırma ile örgü teknikleri hakkında bilgi sahibi olarak kolaylıkla kendin oluşturabileceğin bir dekorasyon fikri. Büyük boyutlara sahip bir yastık kılıfı örmeye son derece benzeyen bu uygulama ile, kış günlerinde üzerinde vakit geçirmekten hoşlanacağın sıcak ve konforlu bir armut koltuk üretebilirsin. Dekorasyon tarzına uyan renk ve dokuda iplikler ile armut koltuğun kılıfını örebilir, bu kılıfın içine tercih ettiğin yumuşaklıkta pamuk veya elyafı doldurabilirsin.

Asılı sepetler

Örgü depolama sepetleri, eve sıcak ve samimi bir atmosfer kazandıran dekorasyon elemanları arasında yer alır. Piyasada sayısız tarz ve model seçeneğini bulabileceğin bu örgü sepetleri dilersen kendin yap teknikleri ile de meydana getirebilirsin. Bizim önerimiz, dekorasyonda farklılık yaratmak adına bu sepetleri alışılagelmişin dışına çıkıp duvara asarak kullanman olacaktır. Böylelikle evin kalabalığını bu sepetler içine depolayabilir, ihtiyacın olanları kolaylıkla elinin altında bulundurabilirsin.

Dekoratif kaktüs

Örgü teknikleri ile yalnızca fonksiyonel dekoratif çözümler üretmenin dışına çıkarak, dekoratif zenginlik sağlayan aksesuarlar da oluşturabiliriz. Son zamanlarda oldukça popüler olan kaktüs figürünü örgü ile oluşturarak benzersiz bir aksesuar yaratmaya ne dersin? Örgü örme deneyimi olmayanların bile kolaylıkla örebileceği bu aksesuara evinin farklı alanlarında yer verebilir, dekorasyonuna keyifli bir hava katabilirsin.

Kilim

Soğuk kış günleri yaklaştıkça yazın bir köşeye kaldırılmış olan halı ve kilimler ortaya çıkmaya başladı. Evinin uygun alanlarında yün kilimlere yer vererek doğal ve bohem dekorasyon stillerine göz kırpmayı deneyebilirsin. Genellikle geniş iplikler ve iri ilmeklerle örülmüş olan yün kilimler, alışılagelmiş dikdörtgen biçimden farklı olarak daire formunda tercih etmek de oldukça popülerleşti. Evine sıcaklık katacak yün kilimi hazır alabileceğin gibi kendin de kolaylıkla tasarlayıp örebilirsin.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -