Mutfak Tezgah Dekorasyonları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Mutfak tezgahları, kapladığı alanın çokluğu nedeni ile mutfak dekorasyonunda belirleyici bir rol oynayan ve en çok öne çıkan dekorasyon elemanlarından biri olarak nitelendirilir. Mutfak dekorasyonu planlanırken akla gelen ilk ürünlerden biri olan tezgahlarını seçerken karşılaşılan sayısız malzeme seçeneği arasından kullanışlı, uzun ömürlü ve dekorasyon tarzına uyan bir modeli seçmek gerekir. Gelişen yeni malzeme ve trendleri göz önünde bulundurarak mutfak tezgahı seçiminde değişiklik yapmak da mümkündür. Eğer mutfak dekorasyonunu planlama aşamasındaysan veya mutfak tezgahını yenileme niyetindeysen bu yazımızı mutlaka incelemelisin.

Kuvars Mutfak Tezgahı

Dünyanın en sert minerallerinden biri olan kuvars, sunduğu pek çok olumlu özellik sebebi ile mutfak tezgahlarında sıklıkla tercih edilir. Gözeneksiz yapısı ile sıvı emilimini dert etmen gerekmez ve lekelere karşı oldukça dirençlidir. Sınırsız seçenek sunan renk yelpazesi ile her dekorasyon tarzına ve her mutfağa uyum sağlayabilir. Renk çeşitliliğini artırmak ve ilgi çekici desenler yaratmak için az miktarda cam veya metal parçalarla karıştırma uygulamaları da yapılabilir.

Caesarstone Mutfak Tezgahı

Bir kuvars malzeme çeşidi olarak karşımıza çıkan Caesarstone, günümüzde mutfak tezgahlarında tercih edilen en modern ve yenilikçi malzemelerinden biridir. Leke ve çizilmelere karşı dayanıklı olması, gözenekli olmayan yapısından dolayı küf oluşumunu engellemesi gibi özellikleri bu malzemeyi mutfaklar için oldukça kullanışlı kılıyor. Evinde son derece güçlü ve dayanıklı olan bir Caesarstone mutfak tezgahı uygulamasına yer vermek istersen, sunulan 40’tan fazla renk seçeneği ve esnek tasarım modelleri arasından seçim yapabilirsin.

Ahşap Mutfak Tezgahı

Sıcak ve doğal bir görünüm sunan ahşap çeşitlerinden meydana gelen bu mutfak tezgahı modeli, pek çok farklı dekorasyon tarzı ile bütünleştirilebilen bir seçenek. Bu mutfak tezgahı modeli ile ortamın havasını yumuşatmak, dekorasyona rustik ve otantik bir dokunuş katmak mümkün. Özellikle de küçük evler ve Amerikan mutfaklar için kullanışlı olan bu mutfak tezgahını tercih edeceksen, düzenli olarak zımpara ile yenilemen gerektiğini unutmamalısın.

Bakır Mutfak Tezgahı

Mermer yada granit gibi malzemeler mutfak tezgahı uygulamalarında görmeye alışkın olduğumuz malzemelerdir, ancak son yıllarda uygulama yöntemlerinde görülen gelişme ile metalik tezgahlar da sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Metalik tezgah seçeneklerinden biri olan bakır mutfak tezgahları, dekorasyona otantik bir dokunuş katmayı sağlar. Bakır tezgah ile beyaz dolaplarını bir araya getirerek harika bir kontrast oluşturabilir veya bu tezgah ile ahşap dolaplarını bütünleştirebilirsin. Şık ve parlak görünümü korumak için düzenli olarak parlatma yapabilir veya eskitme bir görünüm için bakım yapmayıp tezgah üzerinde doğal bir patina kalmasına izin verebilirsin.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -