Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Dekorasyon konusunda evinizin en çok önem verilmesi gereken bölümlerinden biri olan yatak odası için her yaştan kişiye ve herkesin zevkine göre farklılık gösterebilecek dekorasyon çeşitleri mevcuttur. Yatak odası dekorasyonunda nasıl bir seçim yapılacağı eşlerin beraber karar vermesi gereken bir durum olmakla birlikte yatak odası dekorasyonun yeni doğmuş bebeği olan ya da 3 yaşına çocuğu bulunanlar içinde ekstra özellikler taşıması gerekecektir.

Yatak odası dekorasyonunda öncelikle açık tonlar tercih edilmektedir. Bu sayede hem çiftler günün yorgunluğunu attıkları odalarında dinlenirken içlerini ferahlatacak renklere sahip bir ortamda olduklarını hissetmelerini sağlayacaktır. Yatak odası dekorasyonunda yatağın bulunduğu bölüm varsa oda penceresinin sağ ya da sol kısmında bulunmalıdır. Alt veya üst kısmında bulunması tercih edilmemektedir. Perde ve tül seçimi oda rengine uyumlu tonlar olması gerekmektedir.

Yatak odası halı ve kilim seçimlerinde ise yatak ve varsa gardıropla uyumlu renk tonlarına sahip olmalıdır. Örneğin; duvar rengi pembe tonlarında ise eşyalarında pembe, kırmızı ve tonlarında olması tercih edilebilir.

Çocuklu aileler için odanın boyutlarına göre beşik tercih edilebilir. Beşiğin duruş biçiminden tutunda yine yatak örtüsüne kadar yatağınızla uyumlu olması gerekmektedir. Kendi yatağınızda 2 ana renk kullanırsanız mutlaka beşik içinde 2 ana rengi kullanmalısınız.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri