Country Tarzı Ev Dekorasyonu: Şık ve Doğal

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Country ev dekorasyonu fikirleri ve uygulama rehberi: Country tarzı nedir? Country salon dekorasyonu nasıl yapılır? Country tarzı mobilya ve aksesuar seçimi…

Country tarzı, rustik bir kır evinin rafine sadeliğini ve bir çiftlik evinin sofistike lüksünü kapsayan zamansız bir dekorasyon stilidir. Geçmişi yeniden keşfederken, modern dünyanın ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına uyum sağlayan, zamansız bir estetiğe ve gündelik bir zarafete sahiptir. Country tarzı mobilya ve aksesuarların dünya çapındaki popülerliği ve kolay bulunabilirliği sayesinde nerede yaşarsanız yaşayın bu stili evinize yansıtmak kolaydır. Üstelik Country tarzı ev dekorasyonu fikirleri genellikle ekonomik çözümler içerir.

Rustik’ten daha şık, Klasik’ten daha mütevazi Country tarzı dekorasyon stilini keşfetmeye hazır mısınız? İşte, Country ev dekorasyonu fikirleri ve uygulama rehberi…

Not: Country dekorasyon tarzını keşfetmeden önce dünyanın en popüler dekorasyon stilleri arasından kendi stilinizi keşfetmek için “Ev Dekorasyon Tarzları” yazımızı okumayı unutmayın!

Country Tarzı Nedir?

“Kırsal veya köye ait” anlamına gelen Country kelimesi; günümüzde mimari, moda, müzik ve dekorasyon gibi çeşitli alanlarda belirli bir stili ifade etmek için kullanılmaktadır. Ağırlıklı olarak ev dekorasyonu için kullanılan Country tarzı, 1990’ların başında İngiltere, Amerika ve Fransa kırsalındaki dekorasyon anlayışının mobilya tasarımlarına uyarlanması ile kendini göstermeye başlamıştır.

Country ev dekorasyonu, bir kır evi veya çiftlik evi benzeri bir dekorasyon stilini ifade eder. Bu dekorasyon tarzı, insanların daha basit yaşama arzusundan dolayı tüm dünyada popülerlik kazanmıştır. Bir kır stili olduğu için doğanın sunduğu renklerden ve malzemelerden ilham alır. Yeşil, mavi, çiçek ve hayvan desenleri, ahşap ve taş gibi organik malzemeler ve bitkiler bir araya gelerek doğal bir estetik yaratır. Country dekorasyon, modern dekorasyon stilinin aksine rahat, sıcak ve misafirperver bir görünüme sahiptir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri