Emzirmenin Faydaları ve Yararlı Bakteriler

   2021 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bebek sağlıyla ilgili olarak yapılan araştırmalara her geçen yeni bir tanesi ekleniyor. Bebeklerin sağlığı özellikle emziren annelerden bebeklerine iyi bakteriler geçebildiği konusunda iddialar araştırmacılar tarafından ortaya atıldı. Bebeğin sindirim sistemi için yararlı bulunan bakteriler anneden bebeğe süt ile aktarılıyor. İsviçreli uzmanlar anne sütünde ve bebeklerin kakalarında faydalı bakterilen farklı türlerine rastlamıştır. Anne sütünde yer alan bu yararlı bakteriler, bebeğin bağırsaklarında kritik bir besin dengesi kurmaktadır. Birde bebeklerde bağırsak problemlerini de önleyip iyileştirmeyi yaramaktadır.

Bebek Sağlığında Emzirmenin Önemi

Emzirmenin bir faydası daha böylece belirlenmiştir. Buna ilave olarak bebeğin bağırsak sistemi de sağlıklı ve hızlı bir şekilde gelişmeye başlar. Bu bakteri kültürleri anne sütünde yer almaktadır ve yalnızca anneden bebeğe emzirme yoluyla transfer olabilir. Bebeklerin bağışıklık sistemini korumak için oldukça faydalı bir yöntemdir. İmkanı bulunan her annenin bebeğini emzirmesi gerekiyor. Hiç değilse pompa alınarak süt sağılabilir ve buzdolabında bekletilerek bebeğe sonraki zamanlarda da içirilebilir.

Bebeklerin sağlıklı olması ve ilerleyen yaşlarında sağlık problemleri yaşamaması açısından dikkat edilmesi gereken birçok önemli bilgi yer almaktadır. Bebek gelişimiyle ilgili bilgileri de önemseyerek bu bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir. Elbette bebek sağlığı ve gelişimiyle ilgili doğru bilgileri bulabileceğiniz güvenilir bir kaynak ve kaliteli bir site gerekmektedir. Bu anlamda www.mutlubebek.net uzmanlardan edindiği bilgi ve makalelerle bebek sağlığı ve gelişimi konusunda daima yanınızda olmaktan mutluluk duymaktadır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!