Maşa Yardımıyla Yapılabilecek Kısa Saç Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kısa saç modelleri oldukça sınırlı sayıda model içermektedir. Uzun saçlara göre kısa saç modelleri daha meşaketli ve zorlu olsada yinede başarılı kısa saç modelleri yapmak için maşa yardımı alabilir ve maşa sayesinde inanılmaz görsellikte güzel modeller elde edebilirsiniz. Maşa yardımıyla kısa saç modeli yapabileceğiniz modelleri ve bilgileri sizler için yazımızda değerlendirdik. Kısa saçlara hacim katmanın ve onları dolgun göstermenin en iyi yollarından biri dalgalar. Bu dalgaları en kolay ve hızlı şekilde maşa ile elde edebilirsiniz. Tabii “saçlarım kısa ve maşa yapmakta çok zorlanıyorum” diyorsanız aslında kısa saça maşa yapmanın bazı teknikler ile oldukça kolay olduğunu söyleyelim. Üstelik maşa yaptığınız saçlarınızı kullanacağınız birbirinden farklı birçok model de var. İster açık bırakın ister yarım topuz yapın, isterseniz sıkı bir atkuyruğu yapın. Tercih ettiğiniz her model maşa yaptığınız saçlarınız ile harika görünecek.

Kısa saça maşa yapma teknikleri

Öncelikle, saçlarınızın kısa olduğu için çok dikkatli olmanız gerektiğini söyleyelim. Özellikle kulak arkası, ense gibi bölgelere maşa uygularken bu bölgeleri yakmamak için saç derinize çok yaklaşmamaya dikkat edin. Maşanızı mutlaka ayna önünde yapın.

Maşanızı ve buklelerinizi seçin

Buklelerinizin şekli ve kalınlığı kullanacağınız maşaya bağlı. Bu yüzden dalgalarınızın nasıl olmasını istediğinize karar verdikten sonra maşanızı ona göre kullanabilirsiniz. İnce ve sık dalgalar istiyorsanız ince uçlu bir maşa, kalın dalgalar istiyorsanız kalın uçlu bir maşa kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı ayırın

Saçınızın her bölgesini düzgün şekilde dalgalandırmak için saçınızı birkaç eşit parçaya ayırın. İlk iş olarak ortadan ayırarak sağ ve sol kısım olacak şekilde iki parçaya bölün ve daha sonra bu parçaları da küçük tokalar yardımı ile birkaç parçaya daha bölün. Tek tek tutamlar alarak maşa yapmak işinizi kolaylaştıracak.

Dikkatlice kıvırın

Doğal bukleler için maşayı doğru kullanmak oldukça önemli. Her bir saç tutamını dışarı doğru kıvırmaya özen gösterin. Böylece tüm dalgaların birbiriyle uyumlu olmasını da sağlayacaksınız. Yüzünüzün ön kısmındaki saçlarınızı ise maşayı hafifçe geriye doğru çekerek şekillendirebilirsiniz. Yani tüm tutamı maşaya sarmak yerine bir kez döndürerek geriye doğru çekmeyi deneyin. Saçlarınız katlı bir kesime sahipse, kalın bir maşa yardımıyla yalnızca 4-5 tutamı dalgalandırarak dağınık ve hoş bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Şekillendirin

Tüm saçlarınızı kıvırdıktan sonra, buklelerin doğal durması için ellerinizle bukleleri ayırmayı deneyin. Geniş dişli bir tarak ile de tarayabilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -