Tüp Bebek Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tüp bebek yani IVF yöntemi sayesinde çocuk sahibi olamayan kişilere uygulanan ve uzun süre boyunca kullanılan üreme tekniklerinden bir tanesidir. Günümüzde kullanılan kısırlık tedavilerinin içerisinde tüp bebek gelir. Nedeni belli olmayan kısırlık, tüplerde tıkanma, enfeksiyon, yaştan kaynaklanan sorunlar, sperm kalitesinin düşük olması ve kilo gibi durumlarda tüp bebek ile bebek sahibi olmanız mümkün hale gelir. Bayan yardımı ile tüp bebek tedavisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisi sayesinde bebek sahibi olamayan çiftler bebek sahibi olma şansına sahip olur. Tüp bebek tedavisi kadın üreme hücreleri ve erkek üreme hücrelerinin yani yumurta ve spermlerin toplanarak vücut dışındaki bir ortamda bir araya getirilir. Döllenmenin sağlanması sürecini kapsar.

Döllenen yumurtalar bölünerek embriyo adı verilen ilk gelişim aşamaları laboratuvar içerisinde gerçekleştirilir. Daha sonrasında ise anne adayının rahmine embriyo yerleştirilir. Bu aşama tamamlandıktan sonra gebelik doğal sürecinde işler. Tüp bebek sürecinde yumurta yerleştirme işlemleri şu iki şekilde gerçekleştirilir;

  • Mikroskop altında sperm pipet ile direkt olarak yumurtanın içerisine enjekte edilir. Döllenmenin sağlanması mikroenjeksiyon şeklinde gerçekleştirilir.
  • Laboratuvar ortamı içerisinde döllenme spermlerin yumurtaların yanına bırakılması ile başlar. Bu spermlerin kendi kendilerine yumurta içerisine girerek döllenmelerini tamamlamaları beklemek şeklinde gerçekleşir.

Bayan sayesinde konu hakkında bilgi sahibi olma imkanına sahip olursunuz.

Tüp Bebek Tedavi Süreci

Tüp bebek tedavi sürecinde öncelikle çiftlerin birtakım kontrollerden geçmeleri gerekir. Bu şekilde tüp bebek tedavisine uygun olup olmadıkları ve nasıl bir tedavi sürecinin işleneceği belirlenmiş olur. Tüp bebek tedavisinin gerçekleşebilmesi için çiftlerin sağlık kontrolünden geçmeleri oldukça önemlidir. Kadın ile tüp bebek tedavi süresi hakkında daha fazla bilgi sahibi olma imkanına sahip olursunuz.

Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisi Yapılır?

Tüp bebek tedavisi herhangi bir korunma olmadan cinsel ilişkide bulunulması ancak 1 yıl ve daha uzun süre boyunca hamile kalınmaması durumunda uygulanabilecek bir tedavi seçeneğidir. Bu tedavi için tüp bebek merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!