Microblading Kaş Kontürü Yaptıran Ünlüler

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Suratınızın en belirgin, en çarpıcı ve en “duygu yüklü” kısmı hangisi desek, büyük bir ihtimalle çoğunuz “Kaşlarım!” cevabını verir. Elbette birinin yüzüne baktığınızda ne hissettiğine, nasıl bir ruh halinde olduğuna ve ne anlatmak istediğine dair en büyük ipuçlarını kaşlar verir. Bu kadar ifade dolu ve önemli işlevleri bulunan bir yüz hattı ile karşı karşıyayken, onun da kusursuz görünmesini istemek, en doğal haklarınızdan biri. Pekiyi doğuştan gür, kalın ve şekilli kaşlara sahip olacak kadar şanslı olmayanlar, bu noksanlığı nasıl gideriyor? Elbette microblading kaş kontürü yöntemi ile! Mikroblading ya da microblading, kalıcı makyaj uygulamaları arasında özellikle günümüzde en sık tercih edilen kaş tasarımı yöntemleri arasında yer alıyor. Bu kadar rağbet görmesinin sebeplerini anlamak ise hiç de zor değil; zira microblading yaptıranların çok büyük bir kısmı, kaşlarına yeniden hayat vermiş olmanın mutluluğu ve özgüveni ile hayatlarına devam ediyor. Üstelik microblading yaptıran kesim yalnızca sizden bizden oluşmuyor; ülkemizin ünlüleri de kaşlarını yaptırırken microblading yöntemini tercih ediyor. Microblading yaptıran Türk ünlüler kimlerdir, microblading nasıl yapılır ve microblading kaş tasarımı hakkında bilmeniz gereken her şey, bu yazıda sizleri karşılıyor.

Microblading Kaş Kontürü Yaptıran Ünlüler Kimlerdir?

Bir düşünün; daha önce yaptırmadığınız bir estetik işlem ya da operasyon yaptırmayı düşünüyorsunuz ancak çevrenizde bu işlemi yaptırmış ya da tecrübe etmiş hiçbir arkadaşınız yok. Ne yaparsınız? Elbette ilk içgüdünüz, internete girip o işlemi yaptırmış olanları takibe almak olur. Hele bir de bu işlemi yaptırmış olan kişi sevdiğiniz bir ünlü ise, onu yaptırma konusunda olan cesaretiniz bir anda katlanarak artmaya başlar. Tıpkı diğer estetik ve kozmetik operasyonlarda olduğu gibi, microblading işleminde de eş dost tavsiyesi almak ve microblading yaptırmış olanların öncesi – sonrası hallerine dikkat etmek çok önemlidir. Kaş şekillendirme konusunda bizden her zaman bir adım önde olan ünlüler ise bu tip uygulamalarda örnek teşkil etme konusunda fazlasıyla başarılar; ne de olsa estetik öncesi ve sonrası görüntülerini basın ve magazin gündemi sayesinde kolaylıkla yakından takip etmek mümkün. Hal böyleyken neden biz de microblading yaptıran ünlülere yakından bakmıyoruz?

Sıla, Hadise ve Nur Yerlitaş, Asena gibi isimler, profesyonel kaş tasarımı desteği almış ünlüler dendiğinde akla gelen ilk isimlerden. Bununla birlikte listede kaşlarını yaptırması ile şaşırtan, beklenmedik isimler de var. Vildan Atasever, Demet Evgar, Ceren Moray, Ayla Çelik, Esra Erol gibi isimler de microblading kaş kontüründen yararlanarak kaşlarını bir üst seviyeye çıkartmış olan Türk ünlülerimiz. Sinem Kobal, microblading kaş makyajı yaptıran ünlü isimler arasında olmakla birlikte özellikle yeni kaşlarının doğal görünümü ile zamanında dikkatleri üzerine geçmeyi başarmıştı. Ebru Gündeş ve Gülben Ergen de kaşlarına yeniden can vermek ve güzelliklerini ortaya çıkartmak için microblading yöntemini tercih etmiş, sonuçtan da oldukça memnun kaldıklarını ifade etmişlerdi.

Elbette microblading kaş kontürü yöntemi ile tanışan ve yaptırdığı için yüzde yüz memnun kalan ünlüler yalnızca ülkemizden değil. Dünya yıldızları da kaşlarını yaptırırken microblading yöntemini tercih ediyor. Sevilen Hollywood yıldızlarından Gwyneth Paltrow, 2017 yılında yaptırdığı microblading ile uzun sarı saçlarına yakışır bir çift kaşa sahip olmuştu. Güzelliği ile her daim ön plana çıkmayı başaran bir diğer Hollywood starı Mila Kunis de esmer teni ile birebir uyum sağlayacak tonda bir microblading uygulamasından geçmişti. Şarkıcı Adele, pop sanatçısı ve şarkı yazarı Lorde da 2000’li yıllardan beri hem şarkıcılık hem oyunculuk yapmayı sürdüren Mandy Moore da microblading akımına kapılan yabancı ünlüler arasında.

Microblading Nedir, Nasıl Yapılır, Avantajları Nelerdir?

Bir yandan microblading kaş kontürünün doğurduğu büyüleyici sonuçları gözlemlerken diğer yandan bu yöntemin tam olarak nasıl gerçekleştiğini merak ediyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım: Microblading, esasında özel bir microblading kalemi ile yapılan, kaş bölgesindeki deri altına renk pigmentlerinin yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen bir kalıcı kaş makyajı yöntemidir. Her ne kadar bir “kalıcı” makyaj uygulaması olsa da, microblading yönteminin gerçek kalıcılığı ortalama 2-3 yıl sürmektedir.

Microblading işlemi yapıldığı sırada kalem, kaş hattına ufak kesiler atar. Kalemin içerisinde yer alan boya pigmentleri, bu kesilerin içine yerleştirilir, böylece kaşlarınız çok daha gür ve canlı bir görünüm elde eder.

Sürekli kameralar önünde olan, gözlerin her daim üstünde olduğu ünlüler bile microblading kaş kontürü yaptıracak kadar bu yönteme güveniyorsa, elbette bildikleri bir şey vardır, değil mi? Doğru. Microblading tekniklerinin sayısız avantajı da bunu kanıtlar nitelikte:

  • Microblading, 3 yıla kadar kalıcılık sağlayan bir kaş şekillendirme tekniğidir.
  • Kullanılan boyalar yüzde yüz organik olduğu için cilde zarar vermez.
  • İşlem öncesi uygulanan anestezik kremler sayesinde iğneleri hissetmezsiniz.
  • Aylin Çetinkaya’nın stüdyosunda her şey yüzde yüz hijyenik ve steril ortamda yapıldığı için uygulama genel olarak sağlığınızı tehdit etmez.
  • Microblading iğneleri derinin en fazla 1-2 kat altına indiği için ciltte hasar oluşturmaz.
  • Microblading, en az 2 yıl boyunca kaşlarınızın seyrekliği, şekilsizliği ya da estetikten uzak görüntüsü hakkındaki endişelerinizi ortadan kaldırır.
  • Kaş hattınız daha belirgin hale geleceği için çıkan ufak kılları almak kolaylaşır.
  • Uzman elinden çıktığı takdirde tabiri caizse bakmaya doyulmaz bir çift kaşa sahip olur, güzelliğinize güzellik katarsınız.

Servet Ödemeye Gerek Yok Microblading Fiyatları Ne Civarda?

Eğer siz de Türk ve yabancı ünlülerde olduğu gibi mükemmel görüntüde bir çift kaş istiyorsanız ancak bunu yaparken servet değerinde bir miktar ödemek istemiyorsanız, doğru adrestesiniz. Ünlülerin gözü kapalı tercih ettiği microblading uzmanı Aylin Çetinkaya – aylincetinkaya.com, Nişantaşı’nda yer alan kalıcı makyaj stüdyosunda sizleri bekliyor. En güncel teknolojilerinin ve en son microblading tekniklerinin kullanıldığı Aylin Çetinkaya Kalıcı Makyaj Stüdyosu’nda fiyatlar da tercih ettiğiniz işleme göre değişebiliyor. Standart olarak microblading fiyatları, 1000 – 1200 TL arasında değişiyor. Daha detaylı bilgi almak ve hemen randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri