Adım Adım Dalgalı Saç Yapımı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

1940’ların moda saç dalgaları etkilerini hiçbir zaman yitirmedi. Halen Hollywood ve moda dünyasının gözde saç modelleri arasında yer alıyorlar. Galiba yumuşak ve ipeksi görünümleriyle hep gözde saç modeli olarak kalacaklar. Bu klasik görünüm, her tarza şıklık ve zarafet katmaya devam edecek.

Birinci Adım: Bu saç modelinin en önemli etkisi temiz ve bakımlı saçlara sahip olmanız. Bu nedenle Head & Shoulders’ın Ekstra Nemlendirici Bakım serisinden kepek karşıtı şampuan ve şekillendirici kullanmanızı öneririm. Bu ürünle saç derinizi nemlendirerek kolayca şekillendirebileceğiniz saçlara sahip olacaksınız.

İkinci Adım: Saçlarınızda o güzel dalgaları yaratmak için orta kalınlıkta bir maşa edinin. Saçlarınızı fırçaya sarıp hafif ısıda bir süre bekleyin. Sonra maşayı çıkartıp şekillendirdiğiniz buklenin şeklini koruması için tokayla sabitleyin. Saçınız soğuduğunda tokayı çıkartabilirsiniz. Ama acele etmeyin, çünkü saçınızın şekli kolayca bozulabilir. Saçınızın tamamında aynı yöne dalgalar yaratarak yumuşak bir görünüm elde edin.

Üçüncü Adım: Saçlarınız soğuduktan sonra bukleleri tutturduğunuz tokaları çıkartın, hafifçe fırçalayın. Bu modelin püf noktası saçların iç ve dış yüzeyinde yumuşak bir görünüme sahip olması. Bu nedenle fırçayı mutlaka kullanmalısınız. Ancak fazla sert hareketlerden de kaçının ki dalgalar açılmasın.

Dördüncü Adım: Saçlarınızın tamamını bir yana alın. Bunu yaparken saçlarınızı her zaman ayırdığınız yönün aksi istikametinde yana alın. Sonra da üzerine biraz saç spreyi sıkın.

Ve nihayet 1940’ların muhteşem Hollywood dalgalarına siz de sahipsiniz. Bu saçı istediğiniz her ortamda kullanabilirsiniz. Başınızı dik tutup güvenle yürüyün. Herkes güzelliğinizin farkına varsın!

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri