Bıttım Sabunu Saçlara Ne Gibi Yararlar Sağlar?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Son günlerde bıttım sabununu nerdeyse duymadan kalmamıştır. Özellikle saçlar için kullanılmakta olan bıttım sabununun, saçlara sağladığı yararları duyan herkes Siirt’te yetişmekte olan bıttım ağacından üretilen bıttım sabununun cilde ve saça olan mucizevi yararlarını bilerek temin etmeye çalışmaktadır. Saçtaki birçok sorunu tedavi eden bıttım sabununun cilde ve saça olan faydaları mucizevi etki yaratıyor. Bıttım sabunu ne işe yarar? Faydaları neler? Bıttım ağacının menengiç yapraklarından elde edilen bıttım sabununun faydalarına gelin hep beraber bakalım! İşte bıttım sabununun bilinmeyen faydaları!

Yapımı oldukça zordur

Bıttım, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli bir gelir kaynağını oluşturmaktadır. Bıttım menengiç yağından elde edilmektedir. Bıttımın yapımı oldukça zordur. Birçok işlemden geçmektedir. Bıttım özellikle Siirt iline aittir. Diğer illerde de farklı isimler almaktadır. Menengiç, çitlenbik, çedene, çıtlık, çitemik gibi isimlerle bilinen bıktım sabununun katkısız olanları saça ve cilde olumlu etkiler bırakıyor.

Saç düplerindeki yaraları yok ediyor

Saçlara düzenli olarak uygulanan bıttım saç dökülmesini önlemesinden tutun da saçtaki mantar ve saç diplerindeki yaraları bile yok etmeye yarar sağlamaktadır.

Saçlara parlaklık kazandırıyor

Bıttım sabunu aynı zamanda saçları canlı ve parlak göstermektedir. Bunun yanı sıra saçlardaki beyazlamaları da ortadan kaldırmaya yarar sağlamaktadır.

Saç derisindeki bakterileri yok ediyor

Tıkanan saç gözeneklerini açarak, saç derisindeki bakterilerin giderilmesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra saçlarına sürekli olarak fön çeken ya da düzleştirici kullanan kadınların saçlarında oluşan kırıkları da tedavi etmeye yarar sağlamaktadır.

Saçtaki yağı emerek kepeği yok ediyor

Varis tedavisinde de kullanılabilen bıttım sabunu, saçtaki fazla yağı emerek, kepeği yok eder.

Nasıl kullanılır?

Saçlarınızı ıslatın ve bıttım sabununu saçlara sürerek köpürtün. Saç diplerine masaj yaparak uyguladıktan sonra su ile durulayabilirsiniz. Saçlarınızı parlak göstermek ve sorunları ortadan kaldırmak istiyorsanız, 1 gün bıttım sabunu kullanıp 2. gün şampuan kullanabilirsiniz. Aynı şekilde cildinize de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızdaki değişimi kısa süre içerisinde fakr edeceksiniz. Saçlarınızdaki kırıkların tedavi olduğunu da fark edeceksiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -