Hamilelikte Düşük Ve Nedenleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Düşük özellikle gebeliğin ilk üç ayında karşılaşılan durumlardan bir tanesidir. Kanamayla birlikte bebeğin rahimden atılması olayına denir. Düşük ve nedenleri incelendiğinde bebekte, anne de veya baba da olan problemlerin neden olduğu görülmektedir. Kimi zaman anne rahminde oluşan problemler de düşüğü etkileyen konular arasında yer alıyor.

Gebelik tansiyonu olan kadınlarda ve genetik yapı ile ilgili olarak anne, bebek veya baba nedeniyle düşüğün ortaya çıkması mümkün olmaktadır. Yaklaşık 18 20 haftaya kadar sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Düşük sebepleri arasında ilk 3 ayda aşırı radyasyon alma, ağır enfeksiyon geçirme, toksit etkili ürünler kullanmak ve kan uyuşmazlığı gibi problemler düşük ve nedenleri olabilmektedir. Bebeğin gelişiminde etkisinin büyük olduğu plasenta anormallikleri de düşük sebepleri arasında yer alıyor.

Düşük ve nedenleri oldukça fazladır. Birçok kadının yaşamış olduğu bu problem kimi zaman ortaya çıktı halde fark edilmez. Adet dönemi yakınken gebelik oluşan kadınların birçoğunda düşük parçalı kanamalar olması şekli ile oluşabiliyor ve bu durumun en belirgin özelliği de adet kanamasına benzer kanamanın ortaya çıkmasıdır. Gebelikte kanama anlamına gelen düşük parça düşmesi ile birlikte gerçekleşir. Hekim muayenesi yapıldığında kanamanın giderek arttığı ve parçalı kanamanın devam ettiği görüldüğünde rahimin tam olarak temizlenmediği durumlar da kürtaj yapılarak gebeliğin sonlandırılması sağlanır.

Düşük ve nedenleri araştırıldığında yalnızca anne ya da yalnızca baba kaynaklı problemler nedeniyle ortaya çıkmadığı görülüyor. Bebeğin herhangi bir nedenden dolayı genetik bozukluğunun bulunuyor olması da düşük nedeni olarak görülmektedir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri