Saç Cilası Nedir? Ne İşe Yarar?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saçları parlak göstermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Saç cilasıda bunların başında yer almaktadır. Saç cilası nedir? Saç cilası ne işe yarar? gibi soruların cevaplarını sizler için değerlendirdik. Uzmanlardan elde ettiğimiz bilgiler ışığında saç cilası hakkında aradığınız tüm bilgileri tüm ayrıntılarıyla sizlere sunmaya çalıştık. Bu sayede daha parlak ve canlı saçlara kavuşmak için saç cilası kullanıp kullanmamanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Saç rengini değiştiren her insan, saçlarının her zaman aynı sağlıklı ve parlak görünüme sahip olmasını ister. Ancak saçlarınızı boyattıktan bir süre sonra, rengi ilk andakinden farklı olarak soluk ve mat bir hal alabilir. Böyle durumlarda saçlarınızı yeniden boyatmak yerine saç cilası yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Saç cilası, saç renginin ve parlaklığının daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Saç cilası hakkında merak ettikleriniz için yazımızı okumaya devam edin.

Saç cilası nedir, ne işe yarar?

Saç cilası, boyalı saçlarda zamanla oluşan istenmeyen yansımaları ve mat görünümü önlemek için kullanılan bir yöntem. Elbette saç cilası, saç boyasının yerine geçmez. Yani renk değişikliği yaptıktan sonra belli aralıklarla dip boyası yaptırmaya devam etmeniz gerekir. Ama eğer ombre, röfle gibi saçın tamamına uygulanmayan boya işlemleri yaptırmış ve saç renginizin solmasından şikayetçiyseniz onları boyatmak yerine saç cilası yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Saç cilası, saçlarınızın doğal ışıltısını ön plana çıkarmaya ve saç boyanızın dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olur.

Saç cilası nasıl yapılır?

Saç cilası, kuaförünüzün saç rengine bağlı olarak hazırlayacağı bir karışımdır. Geçmişte boyanın sulandırılmasıyla hazırlanan bu karışım için günümüzde saçlara ışıltı katan farklı bileşenlerden de yardım alınıyor.

Saç cilası işlemi için hazırlanan karışım saçın tümüne uygulanır. Eğer saçta farklı tonlar varsa bunlara uygun ve ayrı karışımlar da hazırlanması gerekir. Saçta yaklaşık olarak 30- 40 dk bekletilen saç cilası, bu sürenin sonunda tamamen durulanır.

Saç cilası renkleri

Saç cilası kahve, sarı, kumral, koyu kızıl gibi tüm saç renklerine yapılabilir. Eğer saçlarınızın ilk ışıltısını kaybettiği düşünüyorsanız kuaförünüze danışarak saç cilası hakkında öneri ve uygulama desteği alabilirsiniz. Kuaförünüz;

Röfleden sonra yapılan cila işlemi
Ombreli saça cila
Gri saç cilası
Röfleli saça cila
Küllü cila
Saçı koyulaştırmak için cila
Saçtaki turunculuk için cila gibi farklı ihtiyaçlara yönelik saç cilası renkleri konusunda size yol gösterecektir.

Bu konuda evde saç cilası tariflerine de rastlamanız mümkün. Ancak yapımı kolay gibi görünen bu uygulama, bir profesyonel tarafından yapılmadıkça sonuç almanız zor olabilir.

Saç cilası saçta kaç dakika bekletilir?

Saç cilası konusunda merak edilen bir diğer soru da bu. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, cila genellikle saçta 30-40 dakika arası bekletilir. Elbette bu konuda kuaförünüzün önerisi değişebilir. Sonuçta her saç rengi ve saç tipinin saç cilası miktarı ve süresi farklılık gösterebilir. Buna kesin bir cevap verebilmek için saçın iyice analiz edilmesi gerekiyor.

Saça cila ne zaman yapılır?

Saç cilası boyalı saçlara yapılan bir işlem. Eğer saçlarınızdaki boyanın renginin solduğunu ya da matlaştığını düşünüyorsanız, istenmeyen renk tonlarının oluştuğunu gözlemliyorsanız saç cilası yaptırmaya ihtiyacınız var demektir. Çoğu zaman doğru cila uygulaması ile saçları boyamaya gerek kalmadan hayal edilen ton yakalanabilir. Saça cila ne zaman yapılır sorusunu şu şekilde sıralayabiliriz:

Saç rengine bağlı olarak turunculaşma ya da kızıllık oluştuysa,
Boyadan sonra saçta yeşile dönen çiğ tonlar varsa (özellikle sarı saçta görülür),
Üst üste iki farklı saç rengi denendiyse,
Röfle, ombre, balyaj işlemlerinde renk bozuklukları oluştuysa,
Saç rengi boyaya rağmen eşit değilse,
Saçın rengi matlaşmış ve solmuşsa.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -