Saç Rengi Nasıl Açılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saçını koyu tonlarda boyatanlar bir süre sonra saç renklerini açmak isteyebilmektedir. Saç rengini açarken dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar bulunmaktadır. Saç sağlığı için bu önlemlere dikkat etmek, saç rengini açarken önem arz etmektedir. Saç rengi nasıl açılır? Saç rengi açılırken nelere dikkat edilmelidir? sorularını sizler için ayrıntılarıyla inceleyerek konumuzda yer verdik. Geçmişte hangimiz yaptığımız papatya suyunu havuz ya da deniz kenarına saçlarımıza sürüp renginin açılmasını beklemedik ki?

Eğer, saçlarınızda boya yoksa ve doğal yollardan renginin açılması için öneriler arıyorsanız bunun birçok farklı yolu olduğunu söyleyelim. Tabii bu seçenekleri oldukça kontrollü uygulamanız da önemli. Sürdüğünüz karşımın saç renginizi açması için saatlerce güneş altında kalmak genel sağlığınızdan, cilt sağlığınıza kadar bir çok olumsuz etki yaratabilir. Gelin detaylara bakalım.

Papatya Çayı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk sıra tabii ki papatya çayının. Çok uzun yıllardır saç rengi açmak için kullanılan papatya suyu en etkili ve en çok tercih edilen yollardan. Ayrıca sadece sarının tonunda olan saçlara değil; kahve, kumral, sarı, siyah gibi tüm farklı saç renklerine de boyutlar katar. Tabii siyah saçlarınızın aralarında açık sarılar göreceğinizi de düşünmeyin. Şuan sahip olduğunu saçların bir ya da birkaç ton açık renkleriyle karşılaşabilirsiniz. Biraz aşamalı olan ve tüm yaz boyunca düzenli ve sürekli olarak kullanıldığında istediğiniz harika sonuçlara kavuşmanızı sağlayacak papatya suyunu yapmak için doğal kurutulmuş papatyalar edinmelisiniz.

Bu kuru papatyaları kaynatın ve soğutun, ardından bir sprey şişesine ekleyin güneşe çıkmadan önce saçlarınıza püskürtün ve dışarıya çıkın. Bu kullanım şekli dışında uygulayabileceğiniz bir teknik daha var. Hazırladığını karışımı saçlarınıza dökün, 10 dakika bekleyin ve durulayın.

Kakule

Kakule saçları aydınlatmak için kullanılan bir tür peroksid içerir.(*) Sonuçları hemen göremeyebilirsiniz, ancak zamanla saçlarınızı çok ihtiyaç duyulan nemi gidermeden saçlarınızın rengini açmaya ve parlatmaya yardımcı olabilir. Kullanmak için 1/4 fincan kakule kabuğunu suya atın ve 30 dakika kaynatın. Kakuleyi süzün ve sıvının oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Yeni yıkanmış saça dökün ve durulamadan önce 30 dakika bekletin.

Limon ve bal

Balın glikoz oksidaz enzimi, hidrojen peroksit ürettiği için aydınlatıcı etkiye sahiptir. Bal aynı zamanda saç bakımında kullanılan harika içeriklerden biridir. Limon suyunda bulunan sitrik asit güneşte ısındığında ve saç telindeki pigmentleri azaltarak saçı aydınlatır. Bu karışım, doğal vurgular eklemek istediğiniz yere bağlı olarak saçın her yerinde kullanılabilir veya sadece uçlara püskürtülebilir.

Deniz tuzu

Deniz tuzu da saç renginin açılmasına etki eden bir diğer içeriktir. 1 çorba kaşığı doğal deniz tuzunu yarım bardak ılık suda eritin. Saçınızın üzerine dökün, telleri kökten uca ıslatın. Durulamadan önce yaklaşık 20 dakika bekletin mümkünse güneş ışınlarının etkisini gösterebileceği bir yerde biraz zaman geçirin.

Papatya çayı
1 limonun suyu
1 çay kaşığı tarçın
1/4 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı
Ilık su- şişenin kalanını doldurun
Koyu renk cam şişe

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri