Esmerler için Sarının Hangi Tonu Seçilmelidir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bayanlarda esmerlik ve sarışınlığa göre saç tonu seçilmek zorundadır. Aksi halde adeta çingine vari bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Bunun için doğru kişiler için doğru saç modelini tercih etmeyi ihmal etmemelisiniz. Esmer bayanlar ille de sarı tonlarında saç yaptıracaksa bunun için belli başlı sarının tonları seçilmelidir. Şimdi bu konumuzda sarışın olmak isteyen esmerler için sarının hangi tonlarını seçmek gerektiğini inceleyelim. İstatistiklerin çoğuna göre, dünya nüfusunun yalnızca %2’si doğal olarak sarışın(*). Elbette başka yollarla sarışın olmak mümkün. Sarı renk ayrıca kuaförlerde en çok talep edilen ve eczanelerden, marketlerden en fazla satın alınan boya rengi. Bununla ilgili bir istatistik vermiyoruz ama emin değilseniz, en sevdiğiniz ünlüyü düşünün. Mutlaka kariyerinin bir döneminde sarışın olmuştur. Eğer bu yazıyı okuyorsanız siz de muhtemelen benzer bir düşünceye sahipsiniz…

Yeni başlayanlar için sarı saç konusunda; en havalı, en soğuk gümüş tonlardan altın sarısı, güneş ışığı gibi en zengin tonlara kadar pek çok seçenek var. Bazı sarışınlar esmer tenleriyle benzersiz bir uyum içindeyken bazıları kumraldan gelen doğal bir ışıltıya sahip. Sanıyoruz bu rengi evrensel olarak bu kadar çekici kılan da bu çok yönlülük… Başta esmerler olmak üzere tüm ten renkleriyle uyum sağlayabilecek muhteşem sarı tonları için okumaya devam edin.

Sıcak karamelli sarı

Esmerlere yakışan sarı saç renklerinden ilki sıcak karamelli sarı. En beğenilen esmer kadınlardan biri olan Bella Hadid’i düşünün. Bu sıcak tonlu sarışınlık için saçlarınızın genel görünümü kahverengi ile sarı arasında ve saç dipleriniz de neredeyse doğal saç renginize yakın olmalı. Sıcak karamel, sarışınlık konusunda keskin bir geçiş yapmak istemeyenler ve kestane kahvesi saçlarına biraz ışıltı katmak isteyenler için de oldukça ideal bir seçenek.

Sıcak bal sarısı

Sıcak bal sarısı, esmer tenlerle muhteşem bir uyum sağlar ve onlara ışıltılı bir saç görünümü kazandırır. Bu rengi kullanırken saç diplerinizi ve kaşlarınızı doğal renklerinde kullanabilirsiniz. Serena Williams, sıcak bal sarısının esmer tene ne kadar yakışabileceğinin en büyük kanıtı.

Altın sarımsı

Bu renge tam olarak altın sarısı diyemiyoruz, çünkü oldukça doğal ve yumuşak bir görünüme sahip. Eğer esmer teninizle iyi bir uyum yakalayacak doğal bir saç rengine geçmek istiyorsanız kuaförünüzden saç diplerinizi koyu bırakmasını isteyin. Ardından saçlarınıza bazıları beje yakın, bazıları daha açık renkli gölgeler attırın. Altın sarımsı saç renginin en iyi örneği için Ciara’yı gözünüzün önüne götürebilirsiniz.

Platin gri

Küllü, grimsi bir platin renk, esmer teninizle uyum içinde çalışır. Bu saç rengini kullanırken yine koyu renkli saç diplerine sahip olmanız, daha doğal bir görünüme yardımcı olur ve sarı renk için bir geçiş sağlar.

Beyaz platin

Klasik tarzdaki platin saçlar, görünümünüze sıcaklık katar ve teninizi ön plana çıkarır. Beyaz tenlilere de yakışan bu renk, özellikle esmerlerde daha cesur ve iddialı bir görünüm yakalamanın en etkili yolu.

Ters ombre

Bilinen ombrenin aksine bu saç renginde, en hafif sarı tonlardan bazıları güneşin doğal olarak çarpacağı yerdeyken, saç uçları bronz bir kumraldır. Bol renk geçişi barındıran ters ombre, esmer teninizle birleştiğinde muhteşem bir etki yaratacak.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -