İdeal Saç Bakım Maskesi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saç Bakım Maskesi, basit mutfak malzemeleriyle evde doğal olarak hazırlayabileceğiniz ve saçınızın bakım ihtiyacını karşılayabileceğiniz en etkili yöntemdir. Bu makalemizde evde doğal saç maskesi yapmak için kullanılan en güçlü maddelerden oluşturulan formülleri aktaracağız.

Maskelerde Kullanılan Hangi Doğal Madde Ne İşe Yarar?

Doğal saç maskelerinde kullanılan doğal bileşenlerin ne olduğunu ne işe yaradıklarını ve saçlara ne gibi faydalarının olduğunu bilmenizde fayda var.

Sızma Zeytinyağı
Saçlar İçin Zeytinyağı
Sızma Zeytinyağı

Bu zeytinyağı, en fazla %0,8 oleik asit içeriğine sahiptir. Natürel yağlar içerisinde en değerlisi ve en hafifi budur. Hafif meyvemsi bir tadı ve diğer olumlu özellikleri barındırır. Salatalarda ve sofrada çiğ tüketim için mükemmeldir. Bunun dışında saçlarınızın nemlendirir ve doğal saç kremi görevini görür. Uzun süreli bakımlarda etkisi daha iyi görülür. Kırılgan, kuru, hasarlı saçlar için ideal, gençleştirici ve sağlıklı bir parlaklık verir.

Süt
Doğal Süt Maskesi
Saçlar için süt

Süt içerisinde kalsiyum ve protein gibi temel mineraller bulunur ve saçın temel bileşenleri arasında da protein bulunur. Saçlara uygulanan süt saçlarınızı nemlendirir, kuru ve yıpranmış saçları onarır, saç foliküllerini güçlendirir. Süt’ün saça olan daha bir çok faydası bulunmaktadır.

Limon
Doğal Limon Maskesi
saçlar için limon

Ülkemizde insanının genellikle elle balık yedikten sonra elde biriken yağdan kurtulmak için ellerine uyguladıkları limonun saçlarda da uygulanması aynı amacı taşımaktadır denilebilir. Saçlarınızda biriken yağlardan kurtulmak, kepeklenmeyi engellemek, saçları zayıflatan cilt hastalıklarının belirtilerinden kurtulmak, masaj yaparak uygulandığında saç derisindeki dolaşımı arttıran özelliklere sahiptir.

Hindistan cevizi yağı
Doğal Hindistan Cevizi Yağı
saçlar için hindistan cevizi yağı

Saçı nemlendirir, uzamasına yardım eder, parlaklık verir ve korur.

Bal
Doğal Bal Maskesi
saçlar için bal

Balın insana ve insan vücuduna yararları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bir çok tıbbi sektörde kullanılan bal; saçları onarır, besler, dökülmeyi engeller, kepeklenmeyi engeller, nemlendirir, sağlık kazandırır, dolgunluk sağlamak gibi özellikleri vardır.

Elma sirkesi
Doğal Elma Sirkesi Maskesi
saçlar için elma sirkesi

Saç derisini ölü hücrelerden temizleyerek gözenekleri açar ve uzun süreli kullanımlarda yeni saç oluşumlarına sebep olur.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri