Yağlı Ciltler için Nemlendirici Maskeler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Cildinizdeki yağ oranını kontrol altında tutmak istiyorsanız bu konuda en etkili yollardan biri olan doğal içerikli ev yapımı yüz maskelerini kullanmayı mutlaka denemelisiniz. Size önereceğimiz yağlı ciltler için özel olarak hazırlanan cilt maskeleri cildinizi nazikçe ölü derilerden arındırarak temizleyecek, fazla yağı emecek, siyah noktaları, akneleri ve lekeleri ortadan kaldıracak ve tüm bunları yaparken aynı zamanda cildinizi nemlendirip yumuşatacaktır.

Bu yüz maskelerinin içinde yalnızca ve yalnızca doğal malzemeler bulunduğu için haftada iki kez kullanmanız uygundur (Eğer maskeyi hazırlarken kullandığınız tarifin içinde alerjik olduğunuz bir ürün varsa elinizdekinden vazgeçip mutlaka başka bir tarifi uygulamayı deneyin.)

Eğer bu tariflerden birini özellikle sürekli olarak kullanmak isterseniz, önce haftada bir kez kullanıp cildinizin herhangi bir tepki verip vermediğini gözlemleyin. Eğer maskenin içeriğindeki maddelerin cildinizi aşırı derecede kuruttuğunu hissederseniz yine ciltteki yağı alan ama daha besleyici olan diğer tariflerimizden birini seçebilirsiniz.

Öyleyse fazla uzatmadan yağlı cilt problemi olan okuyucular için çeşit çeşit yüz maskesi önerilerimizi paylaşmaya başlayalım.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Muz, Bal ve Limonlu Yüz Maskesi

Bu maske cildinizi besleyip nemlendirir, nemin yeterli düzeyde emilmesini sağlar ve ölü deri hücrelerinin ciltten dökülerek atılmasına yardımcı olur.

Malzemeler

3 tatlı kaşığı muz
Yarım tatlı kaşığı bal
Birkaç damla limon suyu

Hazırlanışı

Yumuşak ve macunumsu bir kıvam elde edene kadar bütün malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Yüzünüze (göz çevresi hariç) ve boynunuza karışımı sürün ve 20 dakika bekletin. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu yağlı cilt yüz maskesini haftada bir kez kullanmanızı öneririz.
Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Yeşil Çay, Bal, Kil ve Aloe Veralı Yüz Maskesi

Eğer bu maskeyi uygularsanız cildiniz nemlenecek ve yumuşayacak, cildinizin esnekliği artacak ve akne oluşumuna sebep olan fazla yağ cilt yüzeyinden atılacaktır.

Malzemeler

2 tatlı kaşığı kuru yeşil çay
1 tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı kil
1 yemek kaşığı Aloe Vera jölesi

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri yumuşak bir kıvam elde edene kadar karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Karışımı göz bölgesine temas ettirmekten kaçınarak dikkatli bir şekilde yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. En iyi sonuç için bu yağlı cilt maskesini haftada iki kez uygulamayı tercih edin.
Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Portakal ve Aloe Veralı Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi cildinizi nemlendirecek, sivilce ve akne oluşumunda kilit rol oynayan sebum maddesinin fazlasının emilimini gerçekleştirecek ve yüzünüzde mat bir görüntü bırakacaktır.

Malzemeler

1 yemek kaşığı taze portakal suyu
1 tatlı kaşığı aloe vera jölesi

Hazırlanışı

Hafif, homojen ve yumuşak bir kıvama gelene kadar bütün malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Bu maskeyi de yüzünüze uygularken göz çevresine temas ettirmekten kaçının. Uyguladıktan sonra yüzünüzdeki tabakayı 15 dakika kadar oturması için bekletin. Daha sonra ılık suyla maskeyi akıtın. Maskeyi haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri