Saç Cilası Nedir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saç cilası nedir? sorusuna cevap arayanları bilgilendirmek bağlamında, saç boyası; boya ve röfle gibi işlemlerden sonra saçta oluşan kızarıklıkları ve turunculukları gidermek amacıyla yapılan bir saç bakım işlemidir. Güzelliğin vazgeçilmezlerinden olan saç bakımı bayanlar için neredeyse hayati önem taşıyor. İstenilen rengi elde etmek için farklı teknikler uygulanıyor. Bu teknikler arasında yer alan saç cilası ise saçta doreliği alıyor ve boya sonrası oluşan ton farklılıklarını gideriyor. Saç cilası uygulamadaki amaç saçta meydana gelen renk farklılıklarını kapatmak ve saça homojen bir görünüm katmaktır. Bu sayede saçlar daha doğal ve canlı görünmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra saç cilasının saçı beslemede etkili olduğunu söylemekte mümkündür.

Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç cilası evde ya da kuaförde yapılabilir. Evde yapacaksanız ister hazır saç cilası alabilir, isterseniz de malzemelerini tek tek alarak evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Malzemeleri alarak kendiniz hazırlama fikrine sıcak bakmıyorsanız büyük marketlerdeki kozmetik reyonlarını ziyaret ederek saç cilası bulabilirsiniz. Bunun dışında diğer çözüm ise işi bilene yani kuaföre bırakarak saç cilasını kuaförde yaptırmaktır. Peki evde saç cilası nasıl yapılır? İşte sizlere adım adım uygulamanız gerekenler;

Saçınızın uzunluğuna göre yarım tüp boyayı 1 su bardağı ılık su ile karıştırın. Karışımı yoğun olmayacak şekilde sıvı kıvama getirin. Karışıma 1 fincan saç kremi ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ilave edin.
Hazırladığınız saç cilasını nemli saça uygulayın.

Saçlarınızı cilalanmış şekilde yarım saat beklettikten sonra iyice durulayın.
Cila işlemini karışıma 1 yemek kaşığı oksidan ekleyerek de uygulayabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir uygulama yapacaksanız karışımı saçınızda 15 dakika bekletmeniz yeterlidir.
Karışımın çok yoğun kıvamda olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde saçınızı durulamada zorlanabilirsiniz.
Saç cilası da saç boyası gibi zamanla akacaktır. Bu nedenle bilhassa güneşli yaz aylarında saç cilanızı daha sık uygulamanız gerekebilir.

Saç Cilası Ne İşe Yarar?

Evde ya da kuaförde uygulanabilecek kolay bir yöntem olan saç cilası ne işe yarar? Kısaca boyalı saça canlılık katmak ve yeniden yaratmak için en etkili formül saç cilasıdır diyebiliriz. Saçlar boyandığında oluşan ton farklılıklarını gidermek için kullanılabilir. Özellikle röfle sonrası saçta oluşan turuncu, kızılımsı ve çiğ sarımsı tonları gidermek için saç cilası yapılabilir. Bu işlem aynı zamanda saçta oluşan matlığı gidererek saçların daha canlı görünmesini sağlar. Saça 2 farklı ton uygulandığında kötü sonuç alındıysa bu durumda da saç cilasından faydalanmak mümkündür.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -